Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Gördüğüm Sen Değilsin!"

Gerçekleştirdiği sergi ve organizasyonlarla her zaman alternatif bir sergi mekanı olan Pi Artworks Çağdaş Sanat Merkezi 25 Kasım 2004' de açılacak ola

yapitr/Deniz Türkeri

Sergiler
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 25 Kasım 2004
BİTİŞ TARİHİ: 5 Ocak 2005
+ Ajandama Ekle

erçekleştirdiği sergi ve organizasyonlarla her zaman alternatif bir sergi mekanı olan Pi Artworks Çağdaş Sanat Merkezi 25 Kasım 2004' de açılacak olan "Gördüğüm sen değilsin! "sergisine ev sahipliği yapacak. Eşber Karayalçın, Gülay Semercioğlu, İrfan Önürmen ve Seçkin Pirim son çalışmalarının yer alacağı serginin oluşum süreci sanatçıların çalıştıkları malzemelerin doğasını sorgulamalarıyla birlikte başladı. Dört sanatçı da ŞEFFAF malzemeyle çalışıyor ve çalışmalarını malzemenin şeffaflığından yola çıkarak kurguluyor. İrfan Önürmen'in, Gülay Semercioğlu, Seçkin Pirim ve Eşber Karayalçın'ın çalışmalarının ortak paydası olan (tel, tül, plexiglass gibi ) şeffaf malzeme seçimlerini vurgulayan SERGİ aslında bugünün dünyasının görüntü gerçekliğine bir SORU olarak tasarlanıyor.

"Gökdelenlerin gökyüzünü yansıttığı ve aslında birer görünmezlik heykeli olarak karşımızda dikildiği zamanımızda; araba, ev ve hatta gözlük camlarının bile içini göstermediği, dışını yansıttığı bugün neden bu dört sanatçı (sanatçılara özgü koku alma duyusuyla ve ısrarla) -içini gösteren- şeffaf malzemeyle iş üretiyor? Neden ısrarla bu işler şeffaflar?"

İrfan Önürmen katmanlar halinde tülleri kullanarak derinlik duygusunu öne çıkaran işler gerçekleştiriyor. İşlerinde sinematoğrafik anlatımdan da yararlanan Önürmen, bir anlamda çok katmanlı kompozisyonlar oluşturuyor. Gülay Semecioğlu telleri çelik tuvaller üzerine gererek telin doğasındaki gerilimi öne çıkarırken, bir yandan da telleri örerek gerilim duygusuna sürece ilişkin bir vurgu daha katıyor. Telleri tuvalle birleştirerek minimalizmi soyut resim problematiğiyle buluşuyor. Seçkin Pirim plexiglass tabakalarını kullanarak fon-form ilişkisi üzerinden heykeller yapıyor. Pirim'in son işlerinin mekanla kurdukları ilişkiye bakarsak, sanatçının mekanlarda geçiş bölgelerini birbirine -hem fiziksel hem psikolojik olarak-bağladığı söylenebilir. Eşber Karayalçın ise malzeme olarak seçtiği teli boşlukta desenleşen heykellere dönüştürüyor. Tanıdık nesneleri teli kullanarak çizgisel bir anlatımla heykelleştiriyor.

"gördüğüm sen değilsin" sergisi için mekana özgü iş üreten bu 4 sanatçının buluşma noktası haline gelecek serginin bir başkalari özelliği ise sanatçıların Pi ARTWORKS için ürettikleri yeni çalışmaların ilk kez izleyiciyle buluşması olacak. (0212.236.68.53)

Eşber Karayalçın
Gülay Semercioğlu
İrfan Önürmen
Seçkin Pirim

____________________________________________
Açılış kokteyli: 25 Kasım 2004, Perşembe, 20.00

Yer: Pi ARTWORKS ÇAĞDAŞ SANAT MERKEZİ Muallim Naci Cad. No: 25 Ortaköy,

www.piartworks.com

İletişim:Yeşim Turanlı, 0212.236.68.53, yt@piartworks.com

"gördüğüm sen değilsin", 25 KASIM - 05 Ocak 2005, PI ARTWORKS

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/gordugum-sen-degilsin_20442.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!