Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Gülten İmamoğlu Galeri Artist'te

Gülten İmamoğlu’nun “Metafizik Fantezi” konseptli sergisi 9 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında Galeri Artits Fulya’da açılıyor. 7. Kişisel serg

yapitr

Sergiler
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 9 Nisan 2005 10:19
BİTİŞ TARİHİ: 5 Mayıs 2005 10:19
+ Ajandama Ekle

ülten İmamoğlu’nun “Metafizik Fantezi” konseptli sergisi 9 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında Galeri Artist Fulya’da açılıyor.

7. Kişisel sergisi ile İstanbullu sanatseverler ile buluşan sanatçı; doğum-yaşam-ölüm gerçekliğini ve bu transformatif süreçte, tin’in mücadelesini metafizik boyutta, soyut dışavurumcu biçimde ele almaktadır. Metafizik ve gerçeklik sürekli katmanlaşarak her tinde ayrı bir yaşantı oluşturmaktadır. Her ruh bir bedende görünürlük kazanır. Bu görünümü devamlı bir başkalaşım halindedir. Bu başkalaşım hem bedeni hem de ruhu etkiler ve sürekli katmanlaşmayı doğurur. Aynı katmanlaşma üzerinde yaşadığımız dünya, zaman, insanlar hatta; kurulup,yaşayıp,yıkılmış uygarlıklar içinde geçerlidir. İnsanın duyguları usu, cinselliği, bedeni, fantezileri ve özbeni de bu başkalaşımdan etkilenir. Yaşananların ve hızla akıp giden zamanın tin üzerinde bıraktığı her etki anlıktır ve asla tekrar edemez. Her tekrarda yeni bir forma dönüşür. Beden terk edilip ruh bedenden kabuk değiştirircesine ayrılıp başka bir biçime bürünürken, yaşanmış olan her şey katmanlaşarak geride bırakılır. Sanatçı eserleri ile yaşanılan, yitirilen her şeye ve ölümün metafizik boyutuna göndermeler yapmaktadır.

9 Nisan- 5 Mayıs 2005 Galeri Artist
Ayazma Cad. No: 4 Fulya 80700 Beşiktaş İstanbul

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/gulten-imamoglu-galeri-artistte_25323.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!