Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Haliç Kültür Havzası 2009 Öğrenci Projeleri

İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi, Sanat Yönetimi ve Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi son sınıf öğrencilerinin 2008-2009 akademik yılında Haliç çevresine gerçekleştirdikleri dört proje tanıtılıyor.

yapi.com.tr

Toplantılar

Haliç Kültür Havzası 2009 Öğrenci Projeleri
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 29 Mayıs 2009 16:30
YER: İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu E4 Binası, Eyüp, İstanbul
DÜZENLEYEN: İstanbul Bilgi Üniversitesi
DİĞER BİLGİLER: T: 444 0 428
+ Ajandama Ekle

STRONG>İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi, Sanat Yönetimi ve Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi son sınıf öğrencilerinin 2008-2009 akademik yılında Haliç çevresine gerçekleştirdikleri dört proje tanıtılıyor. Projeler şöyle:

Liselilerin İstanbul Sokakları: İstanbul’daki lise öğrencilerinin yaşadıkları sokakları yazılı ve görsel olarak anlattıkları bir kitap projesi. Kitap öğrencilerin sokaklarıyla ilgili hikayeleri ve fotoğrafları içeriyor.

Fener-Balat: Haliç’teki Fener-Balat semtlerinin kültürünü, geçmişini, bugününü ve yaşayanları görünür kılmayı hedefliyor. Bölgede bir tarihi doku araştırmasının ve haritalama çalışmasının yapıldığı proje kapsamında, aynı zamanda yeren bir gazete ve sergi hazırlanmış.

Haliç Rehberi: Haliç havzasının kıyı şeridinde var olan kültürel, tarihi, turistik zenginlik ve potansiyeli ortaya koyma hedefiyle yola çıkmış bir rehber projesi. Rehber; bölgede bulunan kiliseler, sinagoglar ve camiler gibi tarihi zenginliklerin yanı sıra ilginç lezzet duraklarının, yöresel pazarların, otellerin, müzelerin bir seçkisini de içeriyor.

Liseliler 2010’a katılıyor: İstanbul’un Avrupa Kültür Başkenti Olacağı 2010 yılını, gençler açısından da verimli ve unutulmaz hale getirmek amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında İstanbul’daki farklı liselerden öğrenciler, İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerinin rehberliğinde bir araya gelerek özellikle Haliç bölgesinde yoğunlaşmış kültür-sanat projeleri geliştirmişler.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/halic-kultur-havzasi-2009-ogrenci-projeleri_69219.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!