Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Hareket ve Özgürlüğün Biçim Kazandığı Resim ve Heykel Sergisi: “Son İşler”

Hareket ve Özgürlüğün Biçim Kazandığı Resim ve Heykel Sergisi: “Son İşler” / Galeri Artist

yapi.com.tr

Sergiler
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 14 Mart 2007
BİTİŞ TARİHİ: 30 Mart 2007
YER: Galeri Artist
DÜZENLEYEN: Galeri Artist
DİĞER BİLGİLER: Ayazma Cad. No:4 34349 Fulya-Beşiktaş 0 212 227 68 52 www.galeriartist.com – info@galeriartist.com
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\etkinlik\51653.JPG" align="left" hspace=5 vspace=5> Nicole Deleuze’in şiirsel ve yaratıcı bir süreçle ortaya çıkan “Son İşler” resim ve heykel sergisi, 14 Mart’ta Galeri Artist’te sanatseverleri bir araya getiriyor. Metal ve tül nesnelerin kullanıldığı eserler, heykel sanatını başka bir boyuta taşıyor, kuşlar Deleuze’in resimlerinde canlanıyor.

Fransız Sanatçı, şiirsel bir yaratıcılıkla hazırladığı eserlerinde sanatsal özellik taşıyabilecek her türlü malzemeyi kullanıyor. Heykellerdeki malzemelerin hafif ve esnek olmasından dolayı esere kıpırdama, hatta değişme imkanı kazandırdığını ifade eden Nicole Deleuze; tablolarında ana figür olarak kullandığı kuşların, kendisi için bir kavramdan öte, ifade etmek istediklerini en iyi şekilde dile getiren bir araç olduğunu belirtiyor.


Nicole Deleuze, 2000 senesine kadar doğduğu Güney Fransa’nın, Toulouse şehrinde yaşayan ressam ve heykeltraş, Ecole d’Architecture de Toulouse (Mimarlık Fakültesi)’den mezun olduktan sonra aynı şehirde önemli mimarlık bürolarında çalıştı. Uzun yıllar çalışmalarını şehrin çeşitli atölyelerinde sürdüren Deleuze, Mimarlık Fakültesi ve Güzel Sanatlar Akademisinden dostlarıyla Sanatsal Araştırma Atölyesini kurdu. 2001 yılında beri İstanbul’da yaşayan Nicole Deleuze, dört senedir resim ve heykel alanında çalışmalarını Teşvikiye’deki evinin altında yer alan atölyesinde sürdürmektedir.
Editöre Not; 2000 senesine kadar doğduğu Güney Fransa’nın, Toulouse şehrinde yaşayan Ressam ve Heykeltraş Nicole Deleuze, Ecole d’Architecture de Toulouse (Mimarlık Fakültesi)’den mezun olduktan sonra aynı şehirde önemli mimarlık bürolarında çalıştı. Uzun yıllar çalışmalarını şehrin çeşitli atölyelerinde sürdüren Deleuze, Mimarlık Fakültesi ve Güzel Sanatlar Akademisinden dostlarıyla Sanatsal Araştırma Atölyesini kurdu. 2001 yılından beri İstanbul’da yaşayan Nicole Deleuze, dört senedir resim ve heykel alanında çalışmalarını Teşvikiye’deki evinin altında yer alan atölyesinde sürdürmektedir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/hareket-ve-ozgurlugun-bicim-kazandigi-resim-ve-heykel-sergisi-son-isler_51653.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!