Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Hayallerdeki Ev Bursa Ev&Stil Fuarı ile Gerçeğe Dönüşecek

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile TÜYAP Bursa işbirliğinde düzenlenecek olan ve alanında Türkiye’nin ilk ve tek fuarı olacak Ev&Stil Fuarı, ilham veren tasarımlar ve seçkin markalarla ev modasında yepyeni bir platform olmak iddiasında.

yapi.com.tr

Fuarlar

Hayallerdeki Ev Bursa Ev&Stil Fuarı ile Gerçeğe Dönüşecek
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 28 Mayıs 2015
BİTİŞ TARİHİ: 31 Mayıs 2015
YER: Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, Yalova Yolu 4. km (Buttim yanı)
ŞEHİR: Bursa
DÜZENLEYEN:

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ

DESTEKLEYENLER:

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB)

WEB ADRESİ:

evstilfuari.com

+ Ajandama Ekle

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde Mayıs ayında Bursa’da düzenlenecek olan Bursa İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları etkinliğinin en önemli faaliyetlerinden biri, 28 – 31 Mayıs tarihlerinde TÜYAP Bursa ile birlikte organize edilen Ev&Stil Fuarı olacak. Ev tekstilinden mobilyaya, aydınlatmalardan zücaciyeye, vitrifiye ürünlerinden bahçe ve banyo ekipmanlarına kadar bir evin içinde olabilecek her türlü tasarımın yer alacağı fuar; alanında Türkiye’nin ilk fuarı olacak. 'Hayallerinizdeki evi gerçeğe dönüştürecek her şey bu fuarda' sloganıyla yola çıkan fuar kapsamında pek çok yerli ve yabancı tasarımcı ve zanaatkar, çeşitli canlı gösteriler ve akademik sunumlar yapacak.

İbrahim Burkay: Evlerin de bir kimliği olması gerektiğine inanıyoruz

Fuarın tanıtım toplantısında konuşan BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Ev&Stil Fuarı ile Bursa'nın ev modasının merkezi olacağına vurgu yaparak, "Nasıl ki her kentin bir kimliği olması gerektiğine inanıyorsak, her evin de bir kimliği olması gerektiğini düşünüyoruz" dedi. Bursa'nın potansiyelini daha iyi yansıtabilmesi için fuar organizasyonlarının öneminin altını çizen ve örneğin Hamburg turizmine fuar ziyaretçilerinin yıllık katkısının 3 milyon kişiyi bulduğuna işaret eden Burkay, “Ev&Stil Fuarı da bu amaçla yola çıkıyor. İlimizde düzenlenecek fuarların ulusal olanları Türkiye içinde, uluslararası olanları ise dünya çapında ilk 3’te olacak. Sadece Bursa'ya değil, tüm Güney Marmara’ya katkı sağlayacak” diye konuştu. Sadece Bursa'dan Körfez ülkeleri vatandaşı 22 bin kişinin ev aldığına ve içini nasıl döşeyeceklerini bilemediklerini kaydeden Burkay; fuarla, Bursa ve çevre illere konut yatırımı yapan yabancılar için de bir platform sunmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi. Fuarın orta ve orta üst segmente hitap edeceğini, tüketiciyi ulusal ve uluslararası markalarla belli bir konsept altında buluşturmayı amaçladıklarını ifade eden Burkay; fuar süresince tüm kentte tasarım, trend, ev kimliği ve mimarinin konuşulacağını söyledi. Burkay, Ev Stil Fuarı’nın 3 yıla kadar ev içi dekorasyon ve tasarımında trend belirleyici olacağını söyleyerek tüm tasarımcı ve mimarları fuara katılmaya davet etti.

İlhan Ersözlü: Bursa yılda 30’un üzerinde fuar yapılan bir merkez olacak

Bursa'yı bir 'fuar kenti' haline getirmeyi hedeflediklerini kaydeden TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü de, “BTSO ile yaptığımız işbirliğiyle Bursa’yı Türkiye’nin en önemli fuar destinasyonlarından biri yapacağız. Bu işbirliğinin ilk fuarı olan Ev&Stil Fuarı’nın kendi alanında dünyanın ilk üç organizasyonu arasına girmesini hedefliyoruz. Bursa, yılda 30’un üzerinde fuar yapılan Türkiye’nin en önemli fuar merkezi olacak” diye konuştu.

Özlem Yan Devrim: Tasarım ve inovasyonla dolu yepyeni bir fuar geliyor

"Tasarım ve inovasyonla dolu yepyeni bir fuar geliyor" diyen trend uzmanı ve tasarımcı Özlem Yan Devrim ise Ev&Stil Fuarı içeriği hakkında açıklamalarda bulundu. Buna göre aydınlatma ve elektrik ekipmanlarından mobilya ve ev tekstiline, obje ve aksesuar tasarımından züccaciye ile banyo ve ekipmanlarına, zanaat objelerinden vitrifiye ile bahçe mobilyaları ve ekipmanlarına geniş bir sektör yelpazesinde ürün gruplarını içerecek Ev&Stil Fuarı; tasarımı öne çıkaran, destekleyen, önemini vurgulayan bir buluşma olacak.

BIODESİGN Sergisi, canlı zanaat performansları, Trend sohbetleri, hem profesyoneller hem de öğrenciler için sertifika programları ve atölyeler gibi etkinliklere ev sahipliği yapacak Ev&Stil Fuarı ile eş zamanlı olarak Dubai, Katar, Lübnan, Ürdün ve Kuveyt'ten büyük perakende satış mağazaları ile toptancı firma yetkililerinden oluşan yabancı alım heyeti programı da organize edilecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/hayallerdeki-ev-bursa-evstil-fuari-ile-gercege-donusecek_129730.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!