Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Heritage in Context

21-23 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Heritage in Context konferansında, yerli ve yabancı birçok akademisyen, plancı ve bürokrat bir araya geliyor.

yapi.com.tr

Toplantılar

Heritage in Context
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 22 Kasım 2012 09:00
BİTİŞ TARİHİ: 23 Kasım 2012 18:30
YER: CerModern
ŞEHİR: Ankara
DÜZENLEYEN:

DAI İstanbul, Almanya Federal Büyükelçiliği, Koç Üniversitesi, ODTÜ, Dünya Miras Sözleşmesi’nin 40. Yıldönümü Etkinlikleri

+ Ajandama Ekle

22-23 Kasım 2012 tarihlerinde düzenlenecek olan Heritage in Context konferansında, yerli ve yabancı birçok akademisyen, plancı ve bürokrat bir araya geliyor. Bu yıl düzenlenen konferansta katılımcılar "Doğal, Kentsel ve Sosyal Çevrede Koruma ve Alan Yönetimi"ni tartışacaklar. Arkeolojik kültür mirasının korunmasına ve öğretici açılımına yönelik görevlerin hafife alınmayacak kadar karmaşık olduğunu belirten düzenleme kurulu, ören yerlerinin, uzun vadeli ve gerçekçi korunmasının ancak görevlerin yapısal çok yönlülükleriyle ele alınması sonucu başarılabileceğini vurguluyor. Konferansta, ağırlık noktası Türkiye olan uluslararası örnek projelerin bir araya getirilmesi ve karmaşıklık bilincinin güçlendirilmesi hedefleniyor.

Arkeolojik alanlardaki anıtların örnek niteliğindeki restorasyon projelerinden ziyade, anıtların sürekliliğini olabildiğince bütünsel bir çevrede ele alan geniş kapsamlı kavramların tartışılacağını belirten düzenleme kurulu, her şeyden önce, anıtların ve arkeolojik alanların doğal, kentsel ve sosyal çevreleri üzerinden tanımlanacağını vurguladı.

DAI İstanbul, Almanya Federal Büyükelçiliği, Koç Üniversitesi ve ODTÜ tarafından düzenlenen konferans, Dünya Miras Sözleşmesi’nin 40. Yıldönümü Etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilecek. 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/heritage-in-context-_102870.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!