Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Tasarım Bilkent '18
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Herkes için Kentsel Tasarım

Düşler Akademisi tarafından her ay Babylon’da gerçekleşen farkındalık atölyelerinin bu ayki konusu "Herkes İçin Kentsel Tasarım" olarak belirlendi. Kent yaşamında kentlilerin karşısına çıkan fiziksel engeller, mimari sorunlar ve çözüm önerilerini İspanya’da “Herkes İçin Engelsiz Şehir/ Design For All Foundation” vakfının kurucusu Francesc

yapi.com.tr
3

Buluşmalar

Herkes için Kentsel Tasarım
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 18 Nisan 2010 15:00
BİTİŞ TARİHİ: 18 Nisan 2010 17:00
YER: Babylon, Asmalı Mescid, Beyoğlu, İstanbul
DÜZENLEYEN: Düşler Akademisi
DİĞER BİLGİLER: Begüm Özyer / Düşler Akademisi T: (212) 287 88 16 LCV: (212) 287 88 16
+ Ajandama Ekle

Düşler Akademisi tarafından her ay Babylon’da gerçekleşen farkındalık atölyelerinin bu ayki konusu "Herkes İçin Kentsel  Tasarım" olarak belirlendi. Kent yaşamında kentlilerin karşısına çıkan fiziksel engeller, mimari sorunlar ve çözüm önerilerini İspanya’da “Herkes İçin Engelsiz Şehir/ Design For All Foundation”  vakfının kurucusu Francesc Aragall Barselona modeli üzerinden anlatacak. Aragall sohbetinde İstanbul’da bilinç yaratmak için neler yapılabileceği üzerine yoğunlaşacak.

Design For All Foundation, İspanya’da “Herkes İçin Engelsiz Şehir”  konseptini geliştirerek tüm mimari düzenlemelerin herkesin kullanabileceği şekilde olmasını denetleyen, çeşitli ülkelerde engelli ve yaşlıların da her türlü imkandan faydalanabileceği “Herkes için Şehir Bayraklı” şehirleri belirleyen kurum olarak öne çıkıyor.

Farkındalık atölyesinin ardından gerçekleştirilecek olan söyleşiden sonra ise Düşler Akademisi öğrencilerinin Social Inclusion Band’a BaBa ZuLa eşlik edecek.

Design For All yaş, cinsiyet, yetenek ya da kültürel geçmişlerinden bağımsız olarak  tüm bireylerin topluma eşit şekilde katılmalarını sağlamak için toplumsal alana, ürün ve hizmetlere gereken müdahalelerde bulunmayı amaçlamaktadır.

Design For All Foundation’ın ve presinsiplerinin hedefi herkesin eşit şekilde anlayabileceği, kullanabileceği ve erişebileceği bağımsız hareket edebilecekleri bir toplum oluşturmak, herkesin ekonomik, sosyal, kültürel, sportif aktivitelerden yararlanmasını sağlamaktır.

Design For All temel olarak toplumsal alanda, sunulan ürün ve hizmetlerde, insani çeşitliliğe saygının hayata geçirilmesi üzerine kurulmuştur.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/herkes-icin-kentsel-tasarim_78537.html

Read Comment Section
3 Yorum Yorum Yaz
  • Gerçekleştirilecek bu atölye çalışması için emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ederim. Kentlilerin dışlanmadığı ve kentin asıl sahipleri olarak ele alındıkları bir kent günümüz şehirlerinin en önemli ihtiyacı. YANITLA
  • gelişmiş ülkeler engelliler için engelsiz tasarımlar yaparken Türkiye'de bu konu üzerinde yoğunlaşan çok fazla tasarım göremiyoruz.. yeni nesil plancılar, mimarlar olarak bir adım atmak için bu etkinlik iyi bir başlangıçtır bence.. YANITLA
  • DÜşler Akademisini kutluyorum . Ülkemiz için çok geç kalmış bir sorunu ele almış. Umarım Biz de ilerde İspanya gibi oluruz.Çünkü hepimiz yaşlanıyoruz. YANITLA
3 yorumdan 3 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!