Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Heykel Kent Mobilyaları Attached to…"

Yılmaz Zenger’in İstanbul için tasarladığı "Heykel Kent Mobilyaları Attached to…" Sergisi 08 – 18 Ekim 2008 tarihleri arasında Yapı-Endüstri Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

yapi.com.tr

Sergiler

"Heykel Kent Mobilyaları Attached to…"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 8 Ekim 2008
BİTİŞ TARİHİ: 18 Ekim 2008
YER: Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Fulya, İstanbul
DÜZENLEYEN: Yapı-Endüstri Merkezi
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 266 70 70 F: (212) 266 70 10
+ Ajandama Ekle

ılmaz Zenger’in İstanbul için tasarladığı Heykel Kent mobilyaları Attached to… Sergisi 08 – 18 Ekim 2008 tarihleri arasında Yapı-Endüstri Merkezi’nde ziyaret edilebilecek…

İstanbul’u taş devrinden beri var eden temel parametreleri modelleyerek işe başlayıp, rölyef resimlerle var olan kent dokusunu tanımlamış ve giderek soyutlaşan obje-heykel-mobilya arakesitindeki ürünleri ile kente dair tasarımlar üretmiş mimar ve endüstri ürünleri tasarımcısı Yılmaz Zenger “Attached to…” sergisi ile İstanbul’a ilişkin somuttan soyuta doğru evrilen bir tasarım sürecini gözler önüne seriyor. Yapı-Endüstri Merkezi’nde 08 – 18 Ekim 2008 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan sergi ile Zenger aynı zamanda yeni malzemeler, yeni yapım teknikleri ve süreçler ile tasarım yapmak üzerine odaklanıyor. Daha önce New York’da NY Arts galerisinde bir bölümü sergilenen Zenger’in Heykel Kent Mobilyaları İstanbullu sanatseverlerle ilk defa buluşacak. Meslek Yaşamı boyunca tasarım yaklaşımını yenilik kavramıyla iç içe inşa etmiş Yılmaz Zenger sergiye paralel gerçekleştireceği workshop ve konferansla bu yaklaşımını yeni kuşak tasarımcılarla paylaşacak.Yılmaz Zenger

Zenger Kanada Hükümeti destekli iki belgesel, UNICEF için taşınabilir aile eğitim ünitesi proje ve uygulaması parlamenterler için sağlık politikası belgesel senaryosu, Kanada'da uluslar arası iletişim toplantısında UNICEF adına konuşma ve animasyon film gösterisi ve yine Kanada hükümetine çizgi film senaryo, yönetim ve üretimini gerçekleştirdi. 1968’de Yapı-Endüstri Merkezi’nin kurucuları arasında yer aldı. Halen yönetim kurulundaki görevini sürdürmektedir. Çeşitli dergilerde çok sayıda makaleleri yayınlanan Yılmaz Zenger'in 200 ü aşkın özgün tasarımı, çeşitli resim heykel, dekoratif obje, mücevher tasarım ve uygulaması, bulunmaktadır.

Sergiye paralel olarak, 14 Ekim 2008 tarihinde YEM'de "Tasarım, Malzeme ve Üretim Yöntemleri Konferansı",  17 - 18 Ekim 2008 tarihlerinde "No Computer" başlıklı atölye çalışması gerçekleştirilecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/heykel-kent-mobilyalari-attached-to_63198.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!