Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU

İçinden Deniz Geçen Şehrin Vapurları

“Vapuristanbul”

Zaman Gazetesi

Sergiler
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 19 Ocak 2006
BİTİŞ TARİHİ: 11 Mart 2006
+ Ajandama Ekle

enizin ortadan ikiye böldüğü bir şehrin vazgeçilmezi, vapurlar olsa gerek. Çaycısından çımacısına, martısından simidine, iskelesinden güvertesine pek çok hikayeye, şiire ve resme konu olan İstanbul’un bu naif sevgilileri, şimdi de fotoğraf karelerinde.

Aylin Özgül’ün “Vapuristanbul” başlıklı belgesel çalışması, Fotoğraf Merkezi’nde iki yaka arasındaki seferlere bekliyor ziyaretçileri. Özgül, 53 kareden oluşan sergisini ve ona eşlik eden kitabını, sayıları her geçen gün azalan vapurlara ve bu vapurların yükü olan insanlara armağan ediyor.

“İstanbul’umuzu İstanbul yapan, içinde yaşayan insanlarını da insan yapan, kültürel değerlerdir.” diyen Özgül’ün vapurlarla ilk tanışıklığı 3 yaşındayken gerçekleşmiş. Babaannesi Kadıköy’deki dostlarını ziyarete giderken onun peşine düşen Özgül’ün güverteden martılara attığı simitler kalmış belleğinde. Dünyaya fotoğrafça bakmanın heyecanı ile tanışınca da belleğindeki anılara çevirmiş objektifini. 4 yıl boyunca çıktığı seferlerden geriye 5 bin fotoğraf kalmış. Aynı vapurla 6 kez karşıya geçip geri döndüğü çok olmuş, hem de tek bir ânı yakalamak için.

İstanbulluları kendi üstünden geçmeye mecbur kılan Boğaziçi’ni, yandan çarklı emektar vapurları ve İstanbul’un silüetini seyretmek için 14 Mart’a kadar vaktiniz var. 0 212 238 11 60

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/icinden-deniz-gecen-sehrin-vapurlari_40535.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!