Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

ICOMOS Türkiye Dünya Mirası Alanları İzleme Toplantıları: 02 - "İstanbul Tarihi Yarımada Yönetim Planı Süreci"

ICOMOS Türkiye, Dünya Mirası Sözleşmesi’nin UNESCO tarafından kabul edilmesinin 40. yılında, her yıl 18 Nisan’da kutlanan “Uluslararası ICOMOS Günü”nün 2012 temasının “Dünya Mirası Alanları” olarak tanımlamasını da dikkate alarak bir dizi toplantı düzenliyor. Toplantıların ikincisi, "İstanbul Tarihi Yarımada Yönetim Planı Süreci”ne odaklanacak.

yapi.com.tr

Toplantılar

ICOMOS Türkiye Dünya Mirası Alanları İzleme Toplantıları: 02 - "İstanbul Tarihi Yarımada Yönetim Planı Süreci"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 21 Mart 2012 14:00
BİTİŞ TARİHİ: 21 Mart 2012 17:00
YER: İTÜ Taşkışla Kampüsü, İstanbul
DÜZENLEYEN: ICOMOS Türkiye
+ Ajandama Ekle

B> ICOMOS Türkiye, Dünya Mirası Sözleşmesi’nin UNESCO tarafından kabul edilmesinin 40. yılında, her yıl 18 Nisan’da kutlanan “Uluslararası ICOMOS Günü”nün 2012 temasının “Dünya Mirası Alanları” olarak tanımlamasını da dikkate alarak bir dizi toplantı düzenliyor.

Türkiye’deki dünya mirası alanlarının izlenmesi ve üstün evrensel değerlerini ne kadar koruduğunun yeniden değerlendirilmesi hedefi ile hareket eden ICOMOS Türkiye, ilki Nevşehir’de “Göreme Milli Parkı ve Kapadokya Dünya Mirası Alanı” başlığı ile düzenlenen ICOMOS Türkiye Dünya Miras Alanları İzleme Toplantıları’nın ikincisi, "İstanbul Tarihi Yarımada Yönetim Planı Süreci" başlığı altında İTÜ Taşkışla’da gerçekleştirecek.

Açılış konuşmasını Yegan Kahya'nın, moderatörlüğünü ise Zeynep Ahunbay'ın gerçekleştireceği toplantıya Demet Binan, Halil Onur, İclal Dinçer ve Nuran Zeren Gülersoy konuşmacı olarak katılacaklar.

ICOMOS Türkiye Dünya Mirası Alanları İzleme Toplantıları: 02 - İstanbul Tarihi Yarımada Yönetim Planı Süreci” toplantısı, 21 Mart 2012 tarihinde 14:00-17:00 saatleri arasında İTÜ Taşkışla Binası 127'de izlenebilir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/icomos-turkiye-dunya-mirasi-alanlari-izleme-toplantilari-02---istanbul-tarihi-yarimada-yonetim-plani-sureci_91129.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!