Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Tasarım Bilkent '18
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan
İLİŞKİLİ HABERLER

V. İstanbul Mimarlık Kent...

II. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali

Mimarlar Odası, geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiği İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali’nin ikincisini 06 – 12 Ekim 2008 tarihleri arasında gerçekleştirecek. Festival'in basın sponsorları arasında yapi.com.tr ve Yapı Dergisi de var.

yapi.com.tr

Buluşmalar

II. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 6 Ekim 2008
BİTİŞ TARİHİ: 12 Ekim 2008
DÜZENLEYEN: TMMOB Mimarlar Odası
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 227 6910 F: (212) 236 8528
+ Ajandama Ekle


Mimarlar Odası, geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiği İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali’nin ikincisini  06 – 12 Ekim 2008 tarihleri arasında gerçekleştirecek. Festival'in basın sponsorları arasında www.yapi.com.tr ve Yapı Dergisi de var.

Oda’nın yaşam kalitesini ve kültür ortamını geliştirmek için yürüttüğü çalışmaların, sinema ayağına yeni bir boyut katan festivalin, her yıl ekim ayının ilk pazartesi günü, Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA) üyesi 1 200 000 mimarla aynı anda kutladığı “Dünya Mimarlık Günü” bağlamında gerçekleştirilen “Mimarlık ve Kent Şenliği” etkinlikleri kapsamında yapılması planlanıyor.

Festival'in destekçileri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beşiktaş Belediyesi, Goethe Enstitüsü İstanbul, Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Yapı-Endüstri Merkezi ve Türkiye Hazır Beton Birliği bulunuyor.

Festival'in basın sponsorları ise Mimarlık Dergisi, Mimarist Dergisi, Mimarlıkta Malzeme Dergisi, Mimarlara Mektup Dergisi, Ege Mimarlık Dergisi, Batı Akdenizde Mimarlık Dergisi, Yapı Dergisi, Tasarım Dergisi, İnşaat Dünyası Dergisi, Birgün Gazetesi, www.yapi.com.tr, Milliyet Sanat Dergisi ve Cumhuriyet Gazetesi.

Bir festival dört bölüm
Festival, "Ulusal Belgesel ve Canlandırma Film Yarışması", "Uluslararası Belgesel ve Canlandırma Film Yarışması", "Filmlerin gösterim programı", "Söyleşi ve Paneller" olmak üzere dört bölümden oluşuyor.

Ulusal Belgesel ve Canlandırma Film Yarışması
Ülke çapında, herkese açık olarak düzenlenecek olan "Mimarlık ve Kent" temalı belgesel ve canlandırma film yarışmasına, İngilizce alt yazılı olarak başvuracak filmler arasından seçilecek olan 20 civarında film gösterim programına alınacak. Bu filmler içinden seçilecek en iyi filme ödül verilecektir. Seçilecek 5 film uluslararası yarışma bölümünde Türkiye'yi temsil edecek.

Uluslararası Belgesel ve Canlandırma Film Yarışması
UIA'ya bağlı ülkelerin mimarlık kurumları ve web siteleri aracılığı ile duyurulacak olan yarışmaya, "mimarlık ve kent" temalı filmler "belgesel ve canlandırma" alanında katılabilecek.

Filmlerin Gösterim Programı
Film gösterimleri eşgüdümlü olarak Avrupa ve Anadolu yakalarında yer alan iki ayrı salonda yapılacak. Ayrıca Mimarlar Odası mekânlarında ve mimarlık fakültesi olan üniversitelerin salınlarında aynı anda gösterim yapılacak. Filmlerin yapımcı ve yönetmenleri salonda bulunuyorlarsa, gösterimlerin sonunda kısa söyleşiler gerçekleştirilecek.

Söyleşi ve Paneller
Film gösterimlerine paralel olarak, konukların da konukların da katılacağı söyleşi ve paneller gerçekleştirilerek, sanatçıların bilgi birikim ve deneyimlerini izleyicilere aktarabilecekleri ortamlar hazırlanacak.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Festivalin programına ulaşmak için lütfen ilerleyiniz.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/ii-istanbul-uluslararasi-mimarlik-ve-kent-filmleri-festivali_62853.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!