Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

II. Ulusal Mobilya Kongresi

İlki Hacettepe Üniversitesi Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği tarafından gerçekleştirilen Ulusal Mobilya Kongresi'nin ikincisi, 11-13 Nisan 2013 tarihleri arasında Denizli’de Pamukkale Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

II. Ulusal Mobilya Kongresi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 11 Nisan 2013
BİTİŞ TARİHİ: 13 Nisan 2013
DÜZENLEYEN:

Pamukkale Üniversitesi, Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Mobilya ve Dekorasyon Programı tarafından
Destekleyenler: Büroteks, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (İİB), Mobilya Aksesuar Sanayicileri Derneği (MAKSDER), Mobilya Dekorasyon, MOSDER, Samet, TÜBİTAK, YEM Kitabevi

WEB ADRESİ:

http://pau.edu.tr/mobilyakongresi

DİĞER BİLGİLER:

A: Çamlaraltı Mah. Fakülte Cad. No: 30 PK: 20070 Denizli
T: (258) 212 37 88 (dah: 1148 - 1125)

+ Ajandama Ekle

İlki Hacettepe Üniversitesi Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği tarafından gerçekleştirilen Ulusal Mobilya Kongresi'nin ikincisi, 11-13 Nisan 2013 tarihleri arasında Denizli’de Pamukkale Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek.

Çoğunluğunu küçük ve orta ölçekli işletmelerin oluşturduğu mobilya sektörü, son 30 yıldır değişen uluslararası pazar koşulları ile birlikte hızlı bir gelişme gösterdi. İşletmeler, yurtdışına ihracat yapabilmek için teknolojilerini ve üretim anlayışlarını yenilemek zorunda kaldılar. Üretim kalitesi, standartlaşma, iş güvenliği, pazarlama gibi birçok konuda ciddi sorunları beraberinde getiren bu değişim süreci; üretici, üniversite ve araştırma kuruluşları arasında işbirliğini gerektiriyor.

II. Ulusal Mobilya Kongresi ile ülkemiz mobilya endüstrisinin teknoloji, tasarım, üretim, pazarlama ve işletme yönetimi açısından mevcut durumunun değerlendirilmesi ve artan rekabet koşullarında yeniden yapılandırılması için firma temsilcileri ve bilim insanları arasında bilimsel bir tartışma ortamı oluşturulması amaçlanıyor.

Kongrede farklı üniversitelerden ortak alanlarda çalışan bilim insanlarının ve firma temsilcilerinin bir araya gelerek tanışmaları ve görüşlerini ifade etmeleri; bundan sonraki yıllarda işletmelerin istek ve taleplerine cevap verilebilmesi için gerekli bağın kurulması hedefleniyor.

Kongre kapsamında; “mobilya endüstrisinde sektörel yapı, üretim planlama, mobilya mukavemeti, mobilyada üstyüzey işlemleri, işletme yönetimi, kalite kontrol, pazarlama, kereste ve orman ürünleri teknolojisi, malzeme teknolojisi, makine teknolojisi, aksesuar ve yan sanayi teknolojisi, ahşap koruma teknikleri, mobilya tasarımı, iç mekan tasarımı, endüstriyel ürün tasarımı, tasarımda insan boyutları, ergonomi, herkes için tasarım, bilgisayar destekli tasarım, mobilya eğitimi, işçi sağlığı ve iş güvenliği, tüketici araştırmaları, dış ticaret, taşımacılık ve navlun desteği” konularında en az 200 tebliğin sunulup tartışılması bekleniyor.

Karar vericiler, firma temsilcileri ve bilim insanlarının katılacağı kongrede sorunlar ve çözümlere yönelik konferans ve panellere ek olarak, firmaların ürünlerini sergileyebileceği geniş kapsamlı bir sergi de yer alacağı belirtiliyor. Sonuç bildirgesinin ertesinde kongre, Denizli ve çevresini kapsayan bir günlük tanıtım gezisi ile sona erecek.


Önemli Tarihler


Bildiri özetleri gönderme için son gün : 15 Eylül 2012
Kabul edilen bildirilerin ilanı : 15 Ekim 2012
Kongreye kayıt (ve kayıt ücreti ödeme) için son gün : 30 Ekim 2012
Bildiri tam metinlerinin gönderilmesi için son gün : 30 Aralık 2012
Kongre programının açıklanması : 30 Ocak 2013
Kongre tarihi : 11-13 Nisan 2013


Ayrıntılı bilgi için
tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/ii-ulusal-mobilya-kongresi_101164.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!