Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Ilgım Veryeri’den “Deniz Peyzajları”

“Deniz Peyzajları”

Mimarlar Odası Genel Merkezi

Sergiler

Ilgım Veryeri’den “Deniz Peyzajları”
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 24 Şubat 2006
BİTİŞ TARİHİ: 22 Mart 2006
+ Ajandama Ekle

b>Ankara Galeri Nev, 24 Şubat - 22 Mart 2006 tarihleri arasında Ilgım Veryeri’nin sergisine ev sahipliği yapıyor. Genç sanatçının Ankara’da açılacak bu ilk kişisel sergisinde pek çok özgün baskı tekniğinin bir arada kullanıldığı, aralarındaki ilişkilerin araştırıldığı ve kimi zaman bu çağdaş tekniklerle ebrunun farklı katmanlarda karşılaştırıldığı kağıt işler yer alıyor.

Sergide yer alan “Deniz Peyzajları”, özellikle çağdaş özgünbaskı teknikleri ile geleneksel ebru sanatının, kara ile denizin, görünen ile görünmeyenin birbirini tamamlayıcı ilişkisini sorguluyor. Tek bir kalıptan yola çıkarak farklılaştırılmış özgünbaskılar ve kolajlar içsel birer otoportre özelliği taşıyor. Dış dünya ile iç dünyanın kesişmesinden oluşan bu deneyim, gündelik olmakla beraber, gizemli bir yolculuğa da kapı açıyor.

Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü'nden derece ile mezun olan Ilgım Veryeri, Kaliforniya Devlet Üniversitesi’nin sanat stüdyosu alanında yüksek lisans çalışmasını ve 1999’da Illinois Üniversitesinden aldığı bursla Urbana-Champaign’de sanat ve tasarım doktora derecesini tamamlamıştır. Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, Gürcistan, Türkiye, Almanya, Polonya ve Bulgaristan’da karma sergilere katılmış olan sanatçı, 64. Devlet Resim ve Heykel Yarışmasında ve 30. DYO Resim Yarışmasında “Özgünbaskı Ödülü”ne layık görülmüştür.

2005 yılında düzenlenen 21. Ulusal Kolaj Vakfı Yarışmasında “Su Savaşı” adlı yapıtı, Butler Amerikan Sanat Enstitüsü Başkanı Dr. Louis A. Zona tarafından ödüllendirilmiş, ayrıca diğer pek çok eseri, Kaliforniya Devlet Üniversitesi (Janet Turner Koleksiyonu), Texas Üniversitesi (Austin) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi gibi üniversite koleksiyonlarında yer almıştır. Ayrıca, Veryeri’nin kağıt işleri, Museo dell’Incisione-Costello dei Paleologi (Acqui-Terme) ve Devlet Resim ve Heykel Müzesinin (İstanbul) de aralarında bulunduğu İtalya, Polonya, Gürcistan ve Türkiye müzelerinde temsil edilmiştir. Veryeri, 2002 yılından bu yana Bilkent Üniversitesi’nde desen, resim, özgü baskı, sanat stüdyosu, algı ve sanat tarihi dersleri vermektedir.

Bilgi İçin:
A: Gezegen Sokak 5 06700 GOP/Ankara
T: 312.437 93 90
www.galerinev.com

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/ilgim-veryeriden-deniz-peyzajlari_41873.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!