Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Marmara Urban Forum 2021
BÖLÜM SPONSORU

İnşaat Mühendisleri Buluşması: CivilCon'18

Geleceğin inşaat mühendislerini çalışacakları iş sahalarıyla tanıştırmak ve kendi alanlarında fikir sahibi olabilmelerini sağlamak amacıyla İTÜ Mühendisliğe Hazırlık Kulübü tarafından düzenlenen CivilCon'18 etkinliği başvuruya açıldı.

yapi.com.tr

Toplantılar

İnşaat Mühendisleri Buluşması: CivilCon'18
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 23 Şubat 2018
BİTİŞ TARİHİ: 26 Şubat 2018
YER: İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi
DÜZENLEYEN:

İTÜ Mühendisliğe Hazırlık Kulübü (MHK)

WEB ADRESİ:

http://civilcon.itumhk.com/basvur2018

+ Ajandama Ekle

Sektörün önde gelen isimleriyle bir araya gelip kendinizi geliştirmek; workshoplar, teknik geziler ve sosyal etkinliklerle dolu dört gün geçirmek için CivilCon’18 katılımızını bekliyor. Mühendisliğe Hazırlık Kulübü (MHK) tarafından düzenlenen etkinlik, 23-26 Şubat 2018 tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Yerleşkesi'nde gerçekleşecek. 

CivilCon nedir?

İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendisliğe Hazırlık Kulübü'nün geleneksel hale getirdiği etkinliğin amacı; geleceğin inşaat mühendislerini çalışacakları iş sahalarıyla tanıştırmak, kendi alanlarında fikir sahibi olabilmelerini sağlamak, şirketleri sadece İTÜ öğrencileri ile değil, farklı üniversitelerden gelen öğrencilerle bir araya getirip öğrencilerin çevrelerini genişletebilecekleri bir platform oluşturmak; Türkiye'nin sayılı ve seçkin kuruluşlarından gelen konuşmacıların vereceği seminerlerle, İK bölümlerinin yapacağı atölyelerle, üniversitelerde eğitimi verilmeyen ve sahaya çıkıldığında eksikliği büyük oranda hissedilen, iş hayatına ilişkin tecrübelerin eksikliğinin giderilmesine, öğrencilerin profesyonel iş hayatı hakkında bilinçlendirilmesine çalışılmaktır. Öğrenciler duvar örme, kalıp döşeme gibi workshoplara katılarak pratik yapma fırsatı yakalayacak, düzenlenen gösterilerle iş güvenliği konusundaki hassasiyetlerini artıracaklardır. Ayrıca, düzenleyecek tekne partisi gibi etkinliklerle katılımcıların CIVILCON boyunca kaliteli zaman geçirmesi sağlanacaktır.

CivilCon'18 programında neler var?

Etkinlik kapsamında bu sene, öğrencilerin derslerde teorik olarak öğrendikleri fakat sektöre atıldıklarında eksikliğini duydukları bilgilere yönelik workshoplar düzenlenecek. Özellikle duvar örme, spagettiden kuleler yapma, küçük donatılarla ev inşası gibi workshoplar katılımcılara tecrübe kazanma fırsatı sunacak. Bunun yanında iş güvenliğinin önemini anlatan gösteriler olacak.

Kültürel Gezi: Yurtdışından gelen katılımcıların İstanbul’un tarihi ve kültürel yapısını görmeleri için kültürel geziler düzenlenmektedir.

Traditional Night: Türkiye'nin farklı bölgelerinden ve yurtdışından katılan katılımcıların kendi kültürlerine ait yiyecek, içecek, dans gibi geleneksel ögelerini paylaştıkları Traditional Night etkinliğinde renkli bir atmosfer oluşmaktadır.

Boat Party: CivilCon’un geleneksel son gün etkinliği olan partide organizasyon ekibi ve katılımcılar CivilCon’un yorgunluğunu atarlar.

Seminerler: CivilCon'da sektörün önde gelen isimleri, katılımcılara tecrübelerini ve teknik alanda bilgilerini aktarmaktadır. 2006’dan bu yana CivilCon'da yer alan isimlerden bazıları; TAV CEO’su Sani Şener, Alarko Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, Yapı Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Emre Aykar, STFA Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Neyzi, Dumankaya Yönetim Kurulu Başkanı Halit Dumankaya.

Teknik Geziler: CivilCon kapsamında bir gün teknik geziye ayrılarak her sene yaklaşık 150 katılımcı eş zamanlı olarak düzenlenen teknik gezilere katılmaktadır. Bu sayede yurtdışından ve Türkiye’den gelen öğrenciler, İstanbul’daki büyük projeleri yerinde görerek bilgi almaktadır.

Workshoplar: Sponsor şirketler tarafından düzenlenen workshoplarda öğrenciler, çeşitli inşaat uygulamalarına katılarak kendilerini geliştirirler.

Staj Fırsatları ve İnsan Kaynakları Standları: CivilCon'da bazı şirketler katılımcılara kura ile staj imkanı sağlar. Aynı zamanda şirketlerin İK standlarına başvurular yaparak iş ve staj imkanı bulurlar.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayın.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/insaat-muhendisleri-bulusmasi-civilcon18_162732.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!