Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

'İnsanları Beklemeyin, Gelecekte Geçiyoruz"

Galerist, resim, performans ve video çalışmaları ile ilgi uyandıran genç sanatçı Güçlü Öztekin'in son dönem islerini sanatseverlerle paylaşmaya hazırlanıyor. Galerist'teki üçüncü kişisel sergisi 'İnsanları Beklemeyin, Gelecekte Geçiyoruz', 12 Eylül - 30 Eylül 2009 tarihleri arasında izlenebilir.

yapi.com.tr

Sergiler

'İnsanları Beklemeyin, Gelecekte Geçiyoruz"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 12 Eylül 2009
BİTİŞ TARİHİ: 30 Eylül 2009
YER: Suma Han, Karaköy, İstanbul
DÜZENLEYEN: Galerist
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 244 82 30
+ Ajandama Ekle

Galerist, resim, performans ve video çalışmaları ile ilgi uyandıran genç sanatçı Güçlü Öztekin’in son dönem islerini sanatseverlerle paylaşmaya hazırlanıyor. Galerist’teki üçüncü kişisel sergisi ‘İnsanları Beklemeyin, Gelecekte Geçiyoruz’, 12 Eylül – 30 Eylül 2009 tarihleri arasında izlenebilir.

Sergi, öztekin’in önceki sergilerinde de olduğu gibi sanatçı ile malzeme (kâğıt) arasındaki performatif bir etki-tepki ilişkisinin sonucu olarak görülebilir. Sanatçıya göre bu ilişki kısaca şöyle özetlenebilir;

“Yıllarca resmi duvara asmak için kullanılan bantlar zamanla eserlerin parçası oluyorlar. Daha sonrasında kâğıttan soyulan bantlar bir artık olarak geri dönüşüme sokuluyor ve bantları soymak için kullanılan levye de çalışmanın bir parçası haline gelebiliyor.”

Kendi çalışmasının ekonomisini sergilediğini dile getiren Öztekin, gündelik hayattan kaynaklandığını ileri sürdüğü bu ekonominin, sergide bir tür simülasyonunu oluşturuyor. Bu simülasyonda çalışma ortamını sergi alanına taşıyan sanatçı benzer çalışmalarından kapsamlı bir seçki sunuyor.

Güçlü Öztekin

Güçlü Öztekin (1978, Eskisehir) eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Resim bölümünde tamamladı.
Geçmis sergileri; Remains of Today and a Glimpse of Tomorrow, Galerie Wiesehoefer, Cologne (2008), Biçimsiz Cennet, Galerist, Dstanbul (2007), İslemci, Galerist, Dstanbul (2006). Sanatçı Galerist’teki sergisine eş zamanlı olarak üyesi olduğu HazaVuzu grubuyla birlikte Lyon Bienali’ne (2009) katılıyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/insanlari-beklemeyin-gelecekte-geciyoruz_71401.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!