Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Integral Design Strategies / Bütünleşik Tasarım Stratejileri" YEM'de

Tasarım ve mimarlık alanındaki güncel tartışmaları Türkiye'de gündeme getirmeyi amaçlayan Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Mimari Tasarımda Bilişim Yüksek Lisans ve Doktora Programı işbirliği ile "Bütünleşik Tasarım Stratejileri" konferansına ev sahipliği yapacak. Etkinlik 9 Şubat 2010 saat

yapi.com.tr

Toplantılar

"Integral Design Strategies / Bütünleşik Tasarım Stratejileri" YEM'de
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 9 Şubat 2010 19:00
YER: Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Fulya, İstanbul
DÜZENLEYEN: İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimari Tasarımda Bilişim Yüksek Lisans ve Doktora Programı
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 266 70 70 F: (212) 266 70 10
+ Ajandama Ekle

stanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimari Tasarımda Bilişim Yüksek Lisans ve Doktora Programı, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)  işbirliği ile “Bütünleşik Tasarım Stratejileri; Mimari Tasarımdan Strüktür Tasarımına Uzanan Kavramsal ve Teknolojik Gelişmeler” başlıklı bir konferans düzenliyor. Bütünleşik tasarım süreçlerine farklı noktalarından değen konuşmacılar toplantıda, bu alana ilişkin son gelişmeleri örneklerle ortaya koyarken, yaratıcı tartışmaların önünü açacaklar.

Konferansa, Yüksek Lisans ve Doktora Programı'nın davetlisi olarak “Integral Design Strategies: Istanbul Transitions” isimli hesaplamalı tasarım atölyesini yürütmek üzere, İstanbul’a gelecek olan UN Studio Tasarım Yöneticisi mimar Christian Veddeler, FH Trier’den Prof. Dr. Holger Hoffmann ve Buro Happold’dan strüktür mühendisi ve mimar Wolf Mangelsdorf konuşmacı olarak katılacak.

Mimari tasarımdan strüktür tasarımına kadar bütünleşik tasarım anlayışına ilişkin en son kavramsal ve teknolojik gelişmelerin konuşulacağı toplantıda,  strüktür tasarımı Zaha Hadid tasarımı olan Glasgow Ulaşım Müzesi projesi üzerinden, proje sorumlusu strüktür mühendisi-mimar Wolf Mangelsdorf tarafından anlatılacak. Burnham pavyonu proje tasarım ekibinden mimar Christian Veddeler’in, UN Studio tasarımı olan Burnham pavyonu projesi aracılığıyla anlatacağı mimari tasarımdan sonra FH Trier’de hesaplamalı tasarım uzmanı olan mimar Prof. Holger Hoffmann ise mimari tasarım eğitimi hakkında bilgi verecek.

Program:

18.30 – 19.00
Kayıt
19.00 – 20.00 “Integral Design Strategies” Konferansı


Wolf Mangelsdorf ve Buro Happold Hakkında:

Farklı disiplinleri buluşturan, entegre mühendislik yaklaşımları ile araştırmacı ve yenilikçi tasarımlara imza atan Buro Happold, dünyaca ünlü bir mühendislik firmasıdır. Buro Happold’un mühendislik danışmanlığı verdiği projeler arasında Foster+Partners tasarımı Smithsonian Enstitüsü Avlu Örtüsü, Zaha Hadid tasarımı Glaskow Ulaşım Müzesi, Heatrow Havaalanı Yeni Terminali, Ateliers Jean Nouvel tasarımı Lourve Abu Dabi, Rafael Vinoly tasarımı Bard Bilim Merkezi, Grimshaw Mimarlık tasarımı Renssaeler Politeknik Enstitüsü olmak üzere dünyaca ünlü projeler bulunuyor.
 
Buro Happold’ un Londra merkez ofisinin “Strüktür Mühendisliği” departmanı yöneticisi Wolf Mangelsdorf,  Kalsruhe Üniversitesi’nden hem mimarlık, hem de inşaat mühendisliği diploması aldı. Mangelsdorf, yüksek lisansını Kyoto Üniversitesi’nde tamamladı.


Christian Veddeler ve UNStudio Hakkında:

Ben van Berkel ve Caroline Bos tarafından Amsterdam’da kurulan mimarlık bürosu UNStudio, kurulduğu ilk günden beri çağdaş mimarinin sınırlarını zorlayarak yeni tasarım çözümleri ve yapı olanakları arayışını sürdürüyor.

Çalışmalarını dijital tasarım ve Hollanda süpermodernist mimari deneyimlerinin harmanlanmasıyla gerçekleştiren UN Studio 'un ilkeleri “değişkenlik” ve “dönüşebilirlik” olarak sıralanıyor.

UNStudio’da uluslararası birçok projenin tasarım liderliğini yapan mimar Christian Veddeler, Delft Üniversitesi’nden onur derecesiyle mimar mühendis olarak mezun oldu; Muenster Üniversitesi’nde mimarlık ve mimarlık tarihi üzerine yüksek lisans yaptı.

Veddeler halen UNStudio’nun yeni tasarım süreçleri ve dijital teknoloji ile mimari prototipleme konuları ile ilgilenen Entegre Tasarım Araştırmaları Grubu UNid’nin kurucusu ve yöneticisi olarak çalışıyor.


FH Trier ve  Holger Hoffmann Hakkında:

FH Trier (Trier Meslek Yüksek Okulu), Idar-Oberstein ve Birkenfeld kampüslerinde 6100 öğrenciye eğitim vermektedir.

Prof. Holger Hoffmann, UN Studio’da uzun yıllar devam ettirdiği mimarlık kariyerinin ardından, “One Fine Day” adıyla kendi mimarlık ofisini kuran
Hoffman, 2007 yılından bu yana FH Trier Mimarlık Fakültesi, Dijital Tasarım Bölümü’nün başındadır.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/integral-design-strategies-butunlesik-tasarim-stratejileri-yemde_75755.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!