Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"İstanbul 1910-2010 Kent, Yapılı Çevre ve Mimarlık Kültürü Sergisi"nin Hazırlık Süreci

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın, kültürel miras, kültür-sanat ve kentsel uygulamalar alanlarında uzman isimleri konuşmacı olarak ağırladığı ve İstanbulluların katılımına açık olan geleneksel “Çarşamba Buluşmaları”nda bu hafta “İstanbul 1910-2010 Kent, Yapılı Çevre ve Mimarlık Kültürü Sergisi”nin hazırlık aşamaları ve detayları

yapi.com.tr

Toplantılar

"İstanbul 1910-2010 Kent, Yapılı Çevre ve Mimarlık Kültürü Sergisi"nin Hazırlık Süreci
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 17 Şubat 2010 17:30
YER: İstanbul 2010 AKB Ajansı, Beyoğlu, İstanbul
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 377 02 00
+ Ajandama Ekle

stanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın, kültürel miras, kültür-sanat ve kentsel uygulamalar alanlarında uzman isimleri konuşmacı olarak ağırladığı ve İstanbulluların katılımına açık olan geleneksel “Çarşamba Buluşmaları”nda bu hafta “İstanbul 1910-2010 Kent, Yapılı Çevre ve Mimarlık Kültürü Sergisi”nin hazırlık aşamaları ve detayları konuşulacak.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın geleneksel olarak düzenlediği Çarşamba Buluşmaları’nın bu haftaki konusu, hızlı değişim temposu nedeniyle birbirine karışmış yakın geçmiş tasavvurlarının berraklaşmasını amaçlayan “İstanbul 1910-2010 Kent, Yapılı Çevre ve Mimarlık Kültürü Sergisi”.

17 Şubat Çarşamba günü, saat 17.30’da gerçekleştirilecek Çarşamba buluşmasında, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Kültürel Miras ve Müzeler Direktörlüğü etkinlikleri arasında, Nisan ayında İstanbullularla buluşacak serginin detayları konuşulacak.

Prof. Dr. Murat Güvenç ve Prof. Dr. Sibel Bozdoğan’ın konuşmacı olarak katılacağı buluşmada, sergi projesinin çalışmalarını yürüten İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı öğretim üyeleri ve proje ekibi, projenin geliştirilme ve yürütülme süreçleri hakkında deneyimlerini paylaşacaklar. Toplantıda, proje kapsamında seçilen temalar ve dönemler hakkında bilgi verilecek, bu kapsamda bugüne kadar ilişkiye geçilen kurumlar, taranan arşivler hakkında bilgi aktarılacak. İstanbul’un son yüzyılda büyüyen nüfusu ve iskan alanlarının, sosyal ve kültürel hayatı olduğu kadar sosyal, yapılı çevre ve kent kültürünü de ne şekilde değiştirdiği, sergi konseptinin temaları ve dönemleri aracılığıyla anlatılacak.

Gerek sahip olduğu kültürel mirası gerekse coğrafi konumu nedeniyle dünyanın en önemli kentlerinden biri olan İstanbul’da kentsel gelişimin gözler önüne serildiği, kentin gelecek vizyonunun tartışıldığı bir kent müzesinin olmayışı ve böylesi bir boşluğun nasıl doldurulabileceği de Çarşamba Buluşması’nda ele alınacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/istanbul-1910-2010-kent-yapili-cevre-ve-mimarlik-kulturu-sergisinin-hazirlik-sureci_76602.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!