Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"İstanbul Baskısı" Fotoğraf Sergisi KargART'ta

Fotoğrafçı Aysun Öner'in son 2 yıldır üzerinde çalıştığı Stencil Graffiti (Şablon) konulu fotoğraflarından oluşan sergisi "İstanbul Baskısı" 16 – 31 Aralık 2008 tarihleri arasında KargART sergi salonunda ziyaretçilerle buluşacak.

yapi.com.tr

Sergiler

"İstanbul Baskısı" Fotoğraf Sergisi KargART'ta
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 16 Aralık 2008
BİTİŞ TARİHİ: 31 Aralık 2008
YER: KargART, Kadıköy, İstanbul
DÜZENLEYEN: KargART
DİĞER BİLGİLER: T: (216) 330 31 51 F: (216) 346 55 46
+ Ajandama Ekle

otoğrafçı Aysun Öner'in son 2 yıldır üzerinde çalıştığı Stencil Graffiti (Şablon) konulu fotoğraflarından oluşan sergisi "İstanbul Baskısı" 16 – 31 Aralık 2008 tarihleri arasında KargART sergi salonunda ziyaretçilerle buluşacak. Serginin sanat yönetmenliğini Bahattin Sağlam üstleniyor.
 
İTÜ'deki öğrencilik yıllarından bu yana fotoğrafçılıkla uğraşan ve ilk kez 2002 senesinde Yunanistan'ın Selanik kentinde, Thessaloniki Photograph Center'de (Selanik Fotoğraf Merkezi) "Memleketimden İnsan Manzaraları" isimli ilk kişisel sergisini açan ve bu sergideki çalışmaları beğeni toplayan Aysun Öner, yeni sergisi (İstanbul Baskısı) hakkında şunları söylüyor:
 
 "2002 senesindeki Selanik gezim süresince, sokak duvarlarını süsleyen grafitileri fotoğraflamıştım. Ancak onlar, şehri çizgi filme dönüştürmenin ötesine geçemiyorlardı gözümde… üstelik bana böyle sorular da sordurmamışlardı. İşte beni bu projeyi hazırlamaya sürükleyen ilk ve en önemli unsur da Stencil Graffiti'nin bana sordurduğu sorular oldu. Yani ki; Stenci'ller mesaj verme kaygısı taşıyordu, mesajını basit ve direkt anlatıyordu ve dolayısıyla sert bir dilleri vardı.
 
Bu sergiyi hazırlamaktaki amacım; bir Alt Kültür ürünü/uzantısı olan Stencil Graffiti'nin,Türkiye'de henüz günyüzüne çıkarılmamış izini İstanbul'da sürmektir.
 
Çalışmalarımda Stencil'i fotoğrafik bir özne olarak ele aldım ve yaşamın içersinde nasıl konumlandıklarını (insanlar ve nesnelerle kurdukları ilişkileri), bulundukları çevrede nasıl bir etki yarattıklarını ve zamanla nasıl deforme olup dönüştüklerini belgelemeye çalıştım."
 
Aysun Öner Hakkında:
 
1981 senesinde Ankara'da doğan ve İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü mezunu olan Aysun ÖNER, daha sonra ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) Kadın Çalışmaları Yüksek Lisans Programında bir dönem eğitim gördü. Öğrencilik yıllarında amatör olarak yöneldiği fotoğrafçılığı proje eksenli çalışmalarla bugüne değin sürdürdü. Bir süre İFSAK üyesi de olan fotoğrafçı, 2002 senesinde ilk fotoğraf sergisini (Memleketimden İnsan Manzaraları) Selanik'de açtı. Yine aynı yıl içersinde, Pireus Bank Kültür Merkezi'nde (Selanik) açılan Balkan Fotoğrafçıları Grup Sergisi Awarding Balkan Poets'e (Balkan Şairlerini Anmak) katıldı. Fotoğrafın yanı sıra sinemayla da ilgilenen ÖNER, kısa film ve belgesel alanlarında çeşitli çalışmalara da imza attı. Geçtiğimiz Haziran ayında, KargART Geleneksel Kapanış Sergisi, Kargaşa 8 "Ortama Karışık" isimli grup sergisine katıldı.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/istanbul-baskisi-fotograf-sergisi-kargartta_65077.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!