Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

İstanbul Modern'de Bienallerin Geçmişi, Bugünü ve Geleceğine Dair

"Bienallerin Geleceği"

yapi.com.tr

Toplantılar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 7 Eylül 2007 14:00
BİTİŞ TARİHİ: 8 Eylül 2007
YER: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Oditoryumu, Fındıklı, Beyoğlu, İstanbul
DÜZENLEYEN: İstanbul Modern, İstanbul Modern Eğitim Bölümü - AICA Türkiye
DİĞER BİLGİLER: T: (0212) 334 73 22 E: info@istanbulmodern.org
+ Ajandama Ekle

br/>

İstanbul Modern, 6 Eylül’de açılacak olan “Şimdiki Zaman, Geçmiş Zaman: İstanbul Bienali’nin 20 Yılı” adlı sergisine paralel olarak, İstanbul Modern Eğitim Bölümü - AICA Türkiye işbirliğiyle uluslararası bir sempozyum düzenliyor. 10 bienalden 8 küratör ile 9 sanatçının katılacağı “Bienallerin Geleceği” başlıklı uluslararası sempozyum, İstanbul Modern Eğitim Sponsoru Garanti Bankası’nın katkılarıyla gerçekleşecek.

Yirmi yıllık yoğun bir süreci ve çalışmayı gözler önüne seren "Şimdiki Zaman, Geçmiş Zaman", bienallerde sergilenen yapıtların farklılıklarını ve zenginliklerini yansıtarak, İstanbul Bienali’nin tarihini ve gelişimini başlangıcından bugüne inceliyor. "Şimdiki Zaman, Geçmiş Zaman" sergisinin ve 10. İstanbul Bienali’nin açılış haftasında düzenlenecek olan sempozyum, daha önceki bienallerin yöneticiliğini yapmış olan 8 küratör ve 10. bienalin küratörü Hou Hanru’nun yanı sıra, sergiye katılan birçok değerli sanatçıyı da bir araya getiriyor.

7 Eylül 2007 Cuma günü saat 14.00-17.00 arasında gerçekleşecek olan sempozyumun ilk gününde, küratörlerin, kendi bienallerine ve konu hakkındaki düşüncelerine ilişkin yapacakları kısa sunumların ardından, genel tartışma ve soru cevap bölümleriyle sürecek. Beral Madra (1987, 1989), Vasıf Kortun (1992), René Block (1995), Paolo Colombo (1999), Yuko Hasegawa (2001), Dan Cameron (2003), Charles Esche (2005) ve Hou Hanru’nun (2007) konuşmacı olarak katılacakları ilk günde, genel olarak Bienallerin özel olarak da İstanbul Bienali’nin geçmişi, bugünü ve geleceği, bienallerin kentle kurdukları ilişki, küreselleşmenin son dönemdeki etkileri ve sanat piyasasının hızla büyümesi karşısında bienallerin değişen rolü gibi konular tartılışacak.

8 Eylül 2007 Cumartesi 11.00- 14.00 arasında gerçekleşecek olan sempozyumun ikinci gününe konuşmacı olarak Haluk Akakçe, Selim Birsel, Hannah Collins, Ayşe Erkmen, Sarkis, Solmaz Shahbazi, Nedko Solakov, Magnus Mallin ve xurban_collective katılacaklar. Sanatçılar, yapıtları hakkında kısa sunular yaptıktan sonra, bienallerin gelişimlerindeki rolü üzerine yorumlarını dile getirecekler. Sanatçıların küratöryel olmayan bu farklı görüş ve düşünceleri, temel konulara son derece önemli katkılar sağlayacak. Sempozyum, tüm konuşmacıların katılacağı genel bir tartışmayla son bulacak.

Sempozyumda, konuşmalar ingilizce yapılacak ve Türkçe’ye simültane çeviri gerçekleştirilecek. Katılım ücretsiz.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/istanbul-modernde-bienallerin-gecmisi-bugunu-ve-gelecegine-dair_56051.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!