Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

İstanbul Modern'de Tasarım Kentleri

İstanbul Modern'de Tasarım Kentleri

yapi.com.tr

Sergiler
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 23 Nisan 2008
BİTİŞ TARİHİ: 29 Haziran 2008
YER: İstanbul Modern, Karaköy, İstanbul
DÜZENLEYEN: İstanbul Modern
DİĞER BİLGİLER: A: Meclis-i Mebusan Cad. Liman Sahası Antrepo No:4 Karaköy - İstanbul T: (0212) 334 73 00
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2008\etkinlikler\60172-1.JPG" hspace=5 vspace=5>

İstanbul Modern’in Londra Tasarım Müzesi ile işbirliği içinde gerçekleştirdiği “Tasarım Kentleri” sergisi 23 Nisan’da açılıyor. Küratörlüğünü Londra Tasarım Müzesi Müdürü Deyan Sudjic’in üstlendiği, 23 Nisan 2008 - 29 Haziran 2008 tarihleri arasında İstanbul Modern’de izleyicilerle buluşacak olan sergi, 5 Eylül 2008 – 14 Ocak 2009 tarihleri arasında da Londra Tasarım Müzesi’nde yer alacak.

'Tasarım Kentleri' sergisi, çağdaş tasarımın serüvenini, uluslararası anlamda yedi kilit kente ve bu kentlerin tasarımın gelişimindeki belirleyici konumlarına odaklanarak anlatıyor.

1851 yılındaki “Büyük Sergi” zamanının Londra'sından başlayan sergi, 1908 yılının Adolf Loos’lu Viyana’sına, 1928’de Dessau’da kurulan Bauhaus’a, 1936 yılının Le Corbusier’li Paris’ine doğru ilerliyor. 2. Dünya Savaşı sonrası dönem ise, 1949 yılının Charles ve Ray Eames’li Los Angeles’ına, 1957 yılının Milano’suna ve 1987’de büyük bir gelişme gösteren Tokyo’ya ulaşıyor. Sergi, sonunda yine başa dönerek çemberi tamamlıyor ve bir kez daha, bugün dünyanın en önde gelen tasarım merkezi olan, Ron Arad, Zaha Hadid, Ross Lovegrove, Jasper Morrison ve daha birçok öncü tasarımcının yaşamakta olduğu Londra ile sona eriyor.Sergi, tekstil ve modadan endüstriyel ürünlere, mobilya tasarımına ve grafik tasarıma uzanan son derece geniş bir yapıt seçkisine yer veriyor. Sergide ayrıca, Charles ve Ray Eames’in sandalyeleri gibi tasarım klasiklerinin yanı sıra, dönemlerini en çarpıcı biçimde gözler önüne seren William Morris, Christopher Dresser, Adolf Loos, Marcel Breuer, Le Corbusier, Eileen Gray, Achille Castiglioni, Issey Miyake ve Ron Arad gibi dünyanın en önemli tasarımcılarının çalışmaları yer alıyor.

“Tasarım Kentleri”, tasarım ve kentler arasındaki elle tutulur, maddi bağlantıları araştırıyor ve bu ilişkinin ortaya çıkardığı en önemli kazanımları sergiliyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/istanbul-modernde-tasarim-kentleri_60172.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!