Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

“İstanbullaşmak”

Garanti Galeri ve Alman Mimarlık Müzesi’nin (DAM) işbirliğiyle gerçekleştirilen “Becoming Istanbul” (İstanbullaşmak) başlıklı sergi, 6 Eylül - 9 Kasım 2008 tarihleri arasında Frankfurt’ta izlenebilecek. Sergi, Türkiye’nin onur konuğu olduğu 2008 Frankfurt Kitap Fuarı’na paralel olarak düzenleniyor.

yapi.com.tr

Sergiler

“İstanbullaşmak”
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 6 Eylül 2008
BİTİŞ TARİHİ: 9 Kasım 2008
YER: Alman Mimarlık Müzesi (Deutches Architekturmuseum - DAM), Frankfurt, Almanya
DÜZENLEYEN: Garanti Galeri ve Alman Mimarlık Müzesi
DİĞER BİLGİLER: Garanti Galeri T: (212) 293 63 71 F: (212) 293 83 27
+ Ajandama Ekle

aranti Galeri ve Alman Mimarlık Müzesi’nin (DAM) işbirliğiyle gerçekleştirilen “Becoming Istanbul” (İstanbullaşmak) başlıklı sergi, 6 Eylül - 9 Kasım 2008 tarihleri arasında Frankfurt’ta izlenebilecek. Sergi, Türkiye’nin onur konuğu olduğu 2008 Frankfurt Kitap Fuarı’na paralel olarak düzenleniyor. Serginin küratörlüğü ve bu kapsamda hazırlanan kitabın editörlüğü; Pelin Derviş (Mimar, Garanti Galeri Yöneticisi), Bülent Tanju (Mimar, Mimarlık Tarihçisi) ve Uğur Tanyeli (Mimar, Mimarlık Tarihçisi) tarafından yürütüldü. Sergi ve kitabın basılı malzemesiyle logo tasarımı Bülent Erkmen tarafından gerçekleştirildi.

Serginin önemli bölümünü; İstanbul üzerine düşünen, İstanbul’da çalışan, İstanbul’la ilgili üretimde bulunan, İstanbul’u farklı perspektiflerden yakalayan çok sayıda fotoğrafçı, sanatçı, mimar, yazar, çizer ve akademisyenin işleri oluşturuyor. Ayrıca; gazete, dergi ve televizyon arşivlerinde yapılan araştırmalardan elde edilen bir seçkinin sunulduğu interaktif veritabanı da bulunuyor. Sergi için özel olarak tasarlanan bir arayüzle izleyicinin kullanımına sunulan veritabanı, 80 kavram üzerine tasarlanan ve 371 alt grupta toplanan 7.000’in üzerinde görselden meydana geliyor. Sergi için hazırlanan bir dizi harita, İstanbul’un Türkiye ve dünya konteksi içindeki yerini farklı başlıklar altında belgelemeyi hedefliyor.

Çok sayıda yazarın katılımıyla hazırlanan ansiklopedik kitap ise son 150 yıllık zaman aralığında İstanbul’da yaşanan kentsel dönüşümü taze bir bakışla irdelemeyi hedefliyor. Kitabın yazarları arasında akademisyenler, antropologlar, gazeteciler, mimarlar, sosyologlar, şairler, şehir planlamacıları, tarihçiler ile mimarlık, edebiyat ve sinema eleştirmenleri bulunuyor.
 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/istanbullasmak_63618.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!