Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

İtalya'da Fotoğraf Gezintisi

Bölgenin Mirası Sergisi

yapi.com.tr

Sergiler
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 6 Nisan 2007
BİTİŞ TARİHİ: 13 Mayıs 2007
+ Ajandama Ekle

omusweb'de geçenlerde yayımlanan "Photographic Journey in the Italian Landscape" başlıklı haber, son yıllarda kaybolan mimarinin, bozulmuş peyzajın ve kentte yaşanan değişikliklerin fotoğraf yoluyla kayıt altına alındığından bahsediyor. İtalya'da sanatçılar tarafından yapılan bu çalışma sergi haline getiriliyor.Haberin çevirisi şöyle:

1984’te “Viaggio in Italia” çalışmasının deneyimiyle Luigi Ghirri, Gianni Leone ve Enzo Velati tarafından tasarlanmış ve organize edilmiş peyzaj mimarisinin fotoğraf yorumu, İtalyan fotoğrafisinin en ilginç ve yenilikçi bakış açısını simgeliyor.

Son yıllarda çeşitli sanatçılar, bölgede yaşanan değişiklikleri araştırmak, bozulmuş bölgeleri, hızla çoğalan zavallı tasarımları, kalitesiz mimarileri ve kentin kontrolsüz genişleyen bölgelerini kayıt altına almak için fotoğrafı kullanıyorlar.
Maddalena D’Alfonso tarafından sunulan ve titizce çalışan 14 sanatçının kayıtlarından oluşan “Ereditare il Paessagio” (Bölgenin Mirası) isimli serginin küratörü Giovanna Calvenzi.

Olivo Barbieri, Gabriele Basilico, Giovanni Chiaramente, Guido Guidi, Mimmo Jodice ve Massimo Vitali’den oluşan yedi tane klavuz, bu yolla bölgeye tanıklık eden iki genç sanatçıya dikkat çekiyor.
Sergiye katılan sanatçılar şunlar: Tancredi Mangano ve Maurizio Montagna, Gabriele Basilico, Claudio Gobbi ve Claudio Sabatino, Vincenzo Castella, Alessandro Cimmino ve Salvatore Porcaro, Giovanni Chiaramonte, Ricardo Francone ve Franco Mascolo, Guido Guidi, Enrico Benvenuti ve Andrea Pertoldeo, Mimmo Jodice, Marco Trinca Colonel / Cosimo Pichierri ve Stefano Snaidero, Massimo Vitali, Marco Campanini ve Domingo Milella.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/italyada-fotograf-gezintisi_53174.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!