Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

İTÜ Taşkışla'da İki Seminer

'Kentsel Kamusal Alanda Dönüşümler' ve 'Afetler ve Konut' Seminerleri

yapi.com.tr

Toplantılar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 28 Mart 2006 16:00
BİTİŞ TARİHİ: 28 Mart 2006 20:00
+ Ajandama Ekle

b>İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla etkinlikleri, 28 Mart Salı günü yapılacak olan 'Kentsel Kamusal Alanda Dönüşümler' ve 'Afetler ve Konut' seminerleri ile devam ediyor.

Uyku (suz) Etkinlik Grubu'nun Korhan Gümüş ile yapacağı 'İstanbul Üzerine Seminer Dizisi'nin ilki yarın 'Kentsel Kamusal Alanda Dönüşümler' başlığı ile gerçekleşecek. Saat 18:00'da İTÜ Taşkışla Doktora Odası'nda gerçekleşecek etkinlikte, 'sembolik alan ve fiili modernlik', 'aktörlerin rollerinin yeniden yapılanması', 'kurumların rolü: AKB gibi projeler, kent müzelerinin yeniden kurumlaşması', 'kamusal mekanlar ve kamusal özneler sorunu' gibi başlıklar irdelenecek. 'İstanbul Üzerine Seminer Dizisi', 04 ve 11 Nisan tarihlerindeki etkinlikler ile devam edecek.

İTÜ Taşkışla'da yarın gerçekleştirilecek olan bir başka etkinlik ise, İTÜ Konut Araştırma ve Eğitim Merkezi'nin 'Afetler ve Konut' başlıklı semineri. Saat 16:00'da yapılacak olan seminerin konuşmacısı ise, Sakarya üniversitesi'nden Prof. Dr. Engin Yıldırım. Seminer 127 Numaralı salonda gerçekleştirilecek.

Prof. Dr. Engin Yıldırım (Sakarya Üniversitesi)
Sosyal Bilimler ve çalışma ekonomisi konularında çalışmakta olan Prof. Dr. Engin Yıldırım, afet, afet yönetimi ve risk olgusu üzerine yayın yapmakta ve ders vermektedir. 1987 yılında İ.Ü. İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü'nden mezun oldu. 1988-1989 yılları arasında "University of Warwick, Warwick Business School, MA in Industrial Relations" yüksek lisansını, 1990-1994 yılları arasında ise İngiltere "University of Manchester, Faculty of Economics and Social Studies, Department of Sociology" doktorasını tamamladı. 1994 yılında Sakarya Üniversitesi, Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi ABD'da Yrd. Doç. Dr. olan Yıldırım, 1997 yılında doçentliğe, 2002 yılında ise profesörlüğe atandı. Halen Calışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde öğretim üyesi ve Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı olarak görev yapmaktadır.

bilgi icin: Evren Uzer
uzere@itu.edu.tr.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/itu-taskislada-iki-seminer_43627.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!