Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Bakılan Görülen Kadar
BÖLÜM SPONSORU

İzmir Opera Binası Yarışması'nın Tüm Katılımları Sergileniyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Mavişehir'de kuracağı dev opera binası için yarışan 177 mimari proje, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde (AASSM) sergileniyor. Yarışmada ilk 12'ye giren eserin maketleri ile geriye kalan 165 projenin İzmirlilere sunulacağı sergi, 17 Ekim 2010 tarihine kadar görülebilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi

Sergiler

İzmir Opera Binası Yarışması'nın Tüm Katılımları Sergileniyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 17 Eylül 2010 10:34
BİTİŞ TARİHİ: 17 Ekim 2010 10:34
YER: Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi, Güzelyalı - İzmir
DÜZENLEYEN: İzmir Büyükşehir Belediyesi
+ Ajandama Ekle

STRONG>İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Mavişehir’de kuracağı dev opera binası için yarışan 177 mimari proje, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) sergileniyor. Yarışmada ilk 12’ye giren eserlerin maketleri ile geriye kalan 165 projenin İzmirlilere sunulacağı serginin ardından, 26 Eylül tarihinde yarışmada dereceye girenlere ödüllerinin takdim edileceği bir tören düzenlenecek.

Tıpkı AASSM gibi yeni opera binasının projesini de yarışma ile belirleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, “İzmir Opera Binası Yarışması”nın ödül törenine paralel olarak bir de kolokyum gerçekleştirecek.

İzmir Opera Binası Ulusal Mimari Proje Yarışması’nda Yüksek Mimar Mehmet Kütükçüoğlu başkanlığında ve Yüksek Mimar Ertuğ Uçar, Mimar Mert Üçer ve Mimar Onur Akın’dan oluşan ekip birinciliğe layık görülmüştü. İkincilik ödülüne Mimar Hakkı Can Özkan ile Mimar Dilek Topuz Derman’ın projesi, üçüncülük ödülüne ise Mimar Erhan Vural ile Mimar Ozan Soya’nın projesi seçilmişti. Yarışmada birinciye 50 bin TL, ikinciye 40 bin TL, üçüncüye 30 bin TL ve mansiyon alan 9 projeye de 20’şer bin TL ödül verilecek.

İzmir Opera Binası Yarışması’nın kolokyumu 26 Eylül 2010 tarihinde saat 14:00’te başlayacak. Sergi ise 17 Ekim 2010 tarihine kadar Pazar günleri hariç her gün 10:00 – 18:00 saatleri arasında gezilebilecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/izmir-opera-binasi-yarismasinin-tum-katilimlari-sergileniyor_82650.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!