TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesi Mimarlık Haftasını bir etkinlik dizisi ile
kutluyor. Etkinlik dizisi, bu yıl Dünya Mimarlık Günü olarak
kutlanacak 5 Ekim
tarihinde başlayacak.
Her yıl Ekim ayının ilk Pazartesi günü Dünya Mimarlık Günü ve o hafta ise
Dünya Mimarlık Haftası olarak kutlanıyor.
Etkinlik dizisi kapsamındaki atölye ve söyleşilere katılabilmek için kayıt
olmak gerektiği gelen bilgiler arasında.
Mimarlık
Haftası Etkinlik programı şöyle:
05 Ekim Pazartesi
17.00
: Açılış Konuşmaları 17.15:
Fotoğraf ve Kısa Film Yarışması Ödül Töreni / Meslekte 30 ve 50. Yıl Plaket
Töreni 18.30 : Mimarlık Günü Kokteyli
06 Ekim Salı
10.00: Atölye Çalışmaları:
Kentsel Notalar; Zehra Ersoy - Erdem Yıldırım
Ekonomik Kriz Karşısında Mimarların
Gücü; Reşit Soley 10.30 : Mimarlar Yapılarını Gezdiriyor
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi - Tevfik Tozkoparan ve
Emre Ulaş eşliğinde 10.30 : Gezi: Agora Kazı Alanı - Akın Ersoy
eşliğinde 10.30 : Gezi; Edebiyatçı Gözüyle İzmir: Tilkilik -Agora -
Ünal Ersözlü eşliğinde 11.00 : Açık
Ofis Makomim Derya Akdurak İKİ+1
Mimarlık Orhan Ersan – Ferhat Hacıalibeyoğlu – Deniz
Dokgöz Not Mimarlık Merih Feza Yıldırım – Serdar
Uslubaş Salih Seymen Tasarım ve Planlama OfisiSalih Seymen
13.00 : Film Gösterimi: Kısa Film Yarışması’ndan 14.00 :
Film Gösterimi: Bir Sosyalist Bir Mimar ve Gökdelen: Santiago
Calatrava 16.30 : Tematik Sunuş: Ekonomik Kriz Karşısında
Mimarların Gücü Hasan Ünal Nalbantoğlu 18.00 :
Ara 18.30 : Söyleşi: Bir Mimar ve
Uygulamaları Kurtul Erkmen - Gürhan Bakırküre
07 Ekim
Çarşamba
10.00 : Atölye Çalışmaları Tasarım ve
İlişkisel Sistemler; Onur Yüce Gün ‘İğne Deliği’nden Fotoğraf;
Gökçeçiçek Savaşır - Erdem Yıldırım Mimarca Sinema; Gül
Kaçmaz Erk - Tuna Yılmaz 10.30 : Mimarlar Yapılarını
Gezdiriyor Eski Merkez Bankası Binası Butik Otel Şantiyesi -
Derya Akdurak eşliğinde 10.30 : Gezi: Buca Kentsel Sit Alanı -
Hümeyra Birol Akkurt eşliğinde 11.00 : Açık
Ofis Dekom Mimarlık Işıl Turan
Öznur Pakben Res. ve Mimarlık Tamer – Dilek
Pakben Sentez Yapı Noyan Umur
Vural Aula Mimarlık Cenk Kocaman – Mert Oğuz 13.00
: Film Gösterimi: Kısa Film Yarışması’ndan 14.00 :
Film Gösterimi: Le Corbusier ve Hindistan 16.30 : Söyleşi:
Bir Mimar ve Uygulamaları Güngör Kaftancı 18.00 :
Ara 18.30 : Söyleşi: Tasarım ve İlişkisel
Sistemler
Onur Yüce Gün
08 Ekim
Perşembe 10.00 : Atölye
Çalışmaları Müzik ve Mimarlık: Ses-Mekân; Burkay Pasin - Ruken
Güleryüz Çocuk ve Mimarlık; Hikmet Gökmen 10.30
: Gezi: Edebiyatçı Gözüyle İzmir - Nedim Atilla 10.30: Gezi:
Kruvaziyer Gezisi 10.30 : Gezi: Kente “Mimarlık” Üzerinden
Bakmak: Tarihi ve Modern İzmir Emel Kayın
eşliğinde 11.00 : Açık Ofis Tozkoparan
Mimarlık Tevfik Tozkoparan – Emre Ulaş Çil
Mimarlık Nafi Çil Portal Mimarlık Ali Okan
Yılmaz 13.00 : Film Gösterimi: Kısa Film Yarışması’ndan 14.00
: Film Gösterimi: Michael Scott – Değişen Bir Adam 16.30
: Söyleşi: Bir Mimar ve Uygulamaları Durmuş Dilekçi -
Emir Uras 18.00 : Ara 18.30 : Söyleşi:
Bir Mimar ve Uygulamaları
Jülien De Smedt
09 Ekim
Cuma 10.00: Atölye
Çalışmaları: Ekonomik Kriz Karşısında Mimarların Gücü; Ahmet
Özgüner Heykel ve Mimarlık; Yılmaz Zenger 10.30:
Mimarlar Yapılarını Gezdiriyor SEV İlköğretim Okulu – Bülent ve
Serpil Altay eşliğinde 11.00 : Açık
Ofis TH&İdil Mimarlık Tamer
Başbuğ Ersin Pöğün Mimarlık Ersin Pöğün 11.00
: Açık Ev Melih Pekel Apartmanı - Zuhal Ulusoy eşliğinde
Tikveşli Apartmanı - Yeşim Aşıkoğlu
eşliğinde Akad Apartmanı - Sedef Akad ve Hande Mete
eşliğinde 13.00 : Kısa Film Yarışması’ndan 14.00
: Kısa Film Yarışması’ndan 16.30 : Söyleşi:
Çin’de Güncel Mimarinin Ortaya Çıkışı Stanislaus Fung 18.00
: Ara 18.30 : Söyleşi: Bir Mimar ve
Uygulamaları Eric Owen Moss
10 Ekim
Cumartesi
11.00 : Kentte Mekân Bulmacası -
Ali Okan Yılmaz 20.00
: Kapanış Partisi: “Mimarlar Siyah
Giyer” Konser: Blue Note
11 Ekim Pazar
08.00 : Teknik Gezi
Nazilli Sümerbank Fabrikası - Özlem Arıtan ve Erdal Uzunoğlu
eşliğinde
Sergiler Fotomaraton Yarışması Sergisi, Metro/ Konak
İstasyonu İzmir Mimarlığı Sergisi, Havagazı
Fabrikası İnşaat Zamanı / Zamanı İnşa Etmek, Yaşar
Üniversitesi İzmir’de Cumhuriyet Dönemi Mimarlık Mirası Sergisi, 1. Kordon
/ Gündoğdu Meydanı Erdem
Yıldırım Fotoğraf Sergisi,
AKM / 2. Kat Güngör
Kaftancı Yapıları Sergisi, AKM
/ Zemin Kat Renkli Yapıların Ustası - Bruno Taut
Berlin'de Ekonomi Üniversitesi Öğrenci Projeleri
Sergisi, AKM / 2. Kat Denizli Bel. Hizmet Binası Proje Yarışması
Sergisi, DEÜ
|