Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Japon Mimar Shigeyuki Okazaki ile Japon Mimarisindeki Mekan Kurgusu

Türkiye'de standartlara uygun beton üretilmesi ve inşaatlarda doğru beton uygulamalarının sağlanması için çalışan Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), Japon mimar, şehir plancısı ve teorisyen Prof. Dr. Shigeyuki Okazaki'yi Türk Mimarlarıyla ikinci kez buluşturuyor.

yapi.com.tr

Toplantılar

Japon Mimar Shigeyuki Okazaki ile Japon Mimarisindeki Mekan Kurgusu
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 12 Mart 2010 19:00
YER: Bahçeşehir Üniversitesi, Beşiktaş, İstanbul
DİĞER BİLGİLER: Hakan Zengin T: (216) 322 96 70 E: hakan.zengin@thbb.org
+ Ajandama Ekle

Türkiye’de standartlara uygun beton üretilmesi ve inşaatlarda doğru beton uygulamalarının sağlanması için çalışan Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), Japon mimar, şehir plancısı ve teorisyen Prof. Dr. Shigeyuki Okazaki’yi Türk Mimarlarıyla ikinci kez buluşturuyor.

Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından Türkiye Hazır Beton Birliği’nin katkılarıyla düzenlenen konferans 12 Mart 2010 Cuma günü saat 19.00’da Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi Büyük Konferans Salonu’nda yapılacak. 2008 yılında gerçekleştirilen ilk konferansın devamı niteliğinde olacak bu konferansta, Mukogawa Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Okazaki Japon mimarisindeki "mekan" kurgusunun kültürel ve felsefi boyutuna değinecek.

Prof. Dr. Shigeyuki Okazaki

Japon mimar,  şehir plancısı ve teorisyen Shigeyuki Okazaki mimarlık çalışmalarının yanı sıra Japonya Kyoto Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli üniversitelerde öğretim üyeliği ve dekanlık yaptı. Fukui şehrindeki ‘Sun-dome’ spor salonu tasarımı 1997 yılı Japonya Mimarlık Enstitüsü Ulusal Ödülü ve Chubu Mimarlık Ödülü’nü kazandı. Tasarımlarındaki teknolojik malzemelerin özgün kullanımı ile beraber özellikle brüt beton ve ahşabın uyumlu birlikteliği onun Japonsu tavrının en önemli göstergesi. Geleneksel kavramları sorgulayan teorik araştırmalarının yanında, kalabalık mekanlardaki ‘Yaya Sirkülasyonu İçin Simülasyon Modeli’ ve  ‘Mimari Mekan Montaj Tekniği’ gibi pratik uygulamaya yönelik ulusal ve uluslararası yayınlanmış çok sayıda araştırma ve bildirileri bulunuyor. Kyoto şehir planlama kurul başkanlığını da yürüten Prof. Dr. Shigeyuki Okazaki, halen Osaka şehrindeki Mukogawa Women’s Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanlık görevini sürdürüyor ve serbest mimarlık çalışmalarına devam ediyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/japon-mimar-shigeyuki-okazaki-ile-japon-mimarisindeki-mekan-kurgusu_77379.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!