Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: CIVIL YEDITEPE'22
BÖLÜM SPONSORU

Kadınlar için Sosyal Konut Tipolojileri Atölyesi

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kadın Komisyonu tarafından düzenlenen Konut Kurultayı'na doğru; Kadınlar için Sosyal Konut Tipolojileri Atölyesi 19 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşecek.

yapi.com.tr

Buluşmalar

Kadınlar için Sosyal Konut Tipolojileri Atölyesi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 19 Aralık 2021
YER: TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi
DÜZENLEYEN:

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kadın Komisyonu

WEB ADRESİ:

www.mimarist.org

DİĞER BİLGİLER:

A. TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kemankeş Karamustafapaşa Mahallesi, Kemankeş Caddesi No:31 Karaköy/Beyoğlu-İstanbul E. mimarist@mimarist.org

+ Ajandama Ekle

Etkinlik Metni

Sosyal konut nedir? Kadınlar için sosyal konutlar var mı? Yoksa, neden yok? Varsa, ne şekilde ve işlevde çeşitleniyor? Dünyada örnekleri var mı? Kadınların farklı ihtiyaçları çeşitli türlerde sosyal konutları gerekli kılar mı? Kadınların barınmaya dair ihtiyaçları neler? Bu ihtiyaçlar bağlamında, kadınlar için ne türden ve nasıl sosyal konutlar üretilebilir? Kadınlar için sosyal konut biçimleri üretmeye nereden başlanmalıdır? Tipoloji nedir ve toplumsal cinsiyet ekseninde bir değişime uğrar mı? Kadınlar için sosyal konut tipolojileri neler olabilir? Soruları çoğaltmak mümkün. Bu sorular ve kolektif çıkacak yeni sorularla birlikte “kadın ve sosyal konut” kavramlarını “mimarlık ve toplumsal cinsiyet” ekseninde tartışmak, kadınların* barınma ihtiyaçlarını mümkün mertebe listelemek ve bu ihtiyaçların belirlediği farklı türden sosyal konut mimarilerini “etüt” etmek için; işlev programı/plan krokisi/eskiz çalışması yapmayı ve kolektif düşünmek-üretmek için meslektaşlarımız ve öğrencilerle, yüz yüze bir araya gelmeyi ve Konut Sorununun Eleştirel Ekonomi Politiği başlıklı kurultaya doğru “Kadınlar İçin Sosyal Konut Tipolojileri” başlıklı uygulamalı atölyemizde buluşmayı arzu ediyoruz.

 
TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kadın Komisyonu tarafından düzenlenen, koordinasyonunu Aysel Durgun'un üstlendiği atölyenin yürütücüleri İpek Pınar Şahin ve Simlâ Sunay.

19 Aralık 2021 Pazar günü, 15:00 - 18:00 saatleri arasında, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nde gerçekleştirilecek atölye, ücretsiz ve mimar kadınlara açıktır. 20 kişi ile sınırlı kontenjanı olan etkinliğe kayıt olmak gerekmektedir. Atölyeye kayıt olmak için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/kadinlar-icin-sosyal-konut-tipolojileri-atolyesi_188342.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!