Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Kent ve Sanat Forumu

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde 6-8 Mart 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Kent ve Sanat” Forumu, Avrupalı sanat ve tasarım akademisyenleri ile kentlerin kültür aktörlerini biraraya getirerek katılımcıların kentin sanatla olan ilişkisini tartışmaları için bir platform oluşturacak.

yapi.com.tr

Toplantılar

Kent ve Sanat Forumu
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 6 Mart 2009
BİTİŞ TARİHİ: 8 Mart 2009
YER: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
DÜZENLEYEN: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
DİĞER BİLGİLER: Zeynep Uğurlu T: (216) 338 26 50 F: (216) 338 37 06
+ Ajandama Ekle

STRONG>Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Avrupa’nın sanat akademisyenleri ve kentlerin kültür aktörleri buluşuyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde 6-8 Mart 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Kent ve Sanat” Forumu, Avrupalı sanat ve tasarım akademisyenleri ile kentlerin kültür aktörlerini biraraya getirerek katılımcıların kentin sanatla olan ilişkisini tartışmaları için bir platform oluşturacak. Etkinlikler kapsamında katılımcıların bulundukları kentlerdeki sanat üniversitelerinin şimdiki ve gelecekteki rollerinin sorgulanması öngörülüyor. Şimdiki durumun ve geleceği etkileyecek eğilimlerin kapsamlı bir görünümünü çıkarmak üzere öncelikle Avrupa’nın kültür, eğitim ve kitle iletişim araçları politikaları gözden geçirilecek ve bunların büyükşehir kültürüne etkileri ve sanatların büyükşehir toplumundaki konumu tartışılacak. İlk bölümde çizilen genel görünümün ardından Forum, kamusal alanda sanat ve sanatın kamusal alana müdahalesi kavramına odaklanacak. Kent ve sanatlara ilişkin sanat ve tasarım uygulamaları örnekleri ele alınacak, bu bağlamda kentin mekan veya malzeme olarak kullanıldığı üretimler için öğrenim ve öğretim yöntemleri tanıtılacak.

Konferans, tartışma, sunum ve atölye çalışmalarının yanısıra sanat ve kültür etkinlikleri, gezi ve resepsiyonlar da içerecek olan Kent ve Sanat Forumu’na, Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye’deki tüm sanat üniversiteleri davetli. Sanat yüksek eğitimi kurumları arasında iletişim ve işbirliğini geliştirmeyi ve yeni ilişkiler kurulmasına aracı olmayı da amaçlayan proje kapsamında kurulan internet iletişim ağı da Forum’da lanse edilecek. Ayrıca gerçekleşecek tüm oturumlarda Türkçe-İngilizce simultane tercüme hizmeti verilecek.

Forum ile başlayacak olan ve İstanbul, Mersin, Malmö, Viyana ve Londra’da sanat atölyeleri ve sergiler ile devam edecek olan Kent ve Sanat Projesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi liderliğinde, Viyana Güzel Sanatlar Akademisi, Malmö Üniversitesi Sanat ve İletişim Fakültesi, Londra Sanat Üniversitesi Central Saint Martins Sanat ve Tasarım Okulu, Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, ELIA - Avrupa Sanat Enstitüleri Birliği ve İsveç İstanbul Başkonsolosluğu işbirliği ile hayata geçiriliyor. Kent ve Sanat Projesi, Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın Avrupa Birliği Genel Sekreterliği tarafından yürütülen AB ve Türkiye arasındaki Sivil Toplum Diyaloğu’nun Geliştirilmesi Programı çerçevesinde AB tarafından finanse ediliyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 

 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/kent-ve-sanat-forumu_66429.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!