Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Kent Yaşamında Eşitsizlik, Marjinallik ve Sosyal Adalet"

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, Sosyoloji Bölümü ve Tarih Bölümü ev sahipliğinde her yıl düzenlenen Hrant Dink İnsan Hakları ve İfade Özgürlüğü Konferansı, 17 Ocak 2014 tarihinde sosyolog Loïc Wacquant’ı konuk edecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

"Kent Yaşamında Eşitsizlik, Marjinallik ve Sosyal Adalet"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 17 Ocak 2014 14:00
YER: Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall (BTS), Güney Kampus
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, Sosyoloji Bölümü ve Tarih Bölümü

+ Ajandama Ekle

Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de saat 14:00'te gerçekleşecek konferansta Loïc Wacquant, ‘Kent Yaşamında Eşitsizlik, Marjinallik ve Sosyal Adalet’ başlıklı bir konuşma yapacak. Konferans İngilizce olup simultane çeviri yapılacaktır.

Loïc Wacquant
Kaliforniya Üniversitesi Berkeley Sosyoloji Bölümü’nde öğretim üyesi ve Paris’te bulunan Avrupa Sosyoloji Merkezi’nde araştırmacı olan Wacquant, karşılaştırmalı kentsel eşitsizlikler, etnik-ırksal tahakküm, cezalandırıcı devlet, beden, toplumsal teori ve rasyonalitenin siyaseti gibi alanlarda çalışmalar yapmaktadır. Araştırmaları birçok dile çevrilen Wacquant’ın kitapları arasında 'Düşünümsel Bir Antropoloji için Cevaplar' (Pierre Bourdieu ile birlikte, İletişim Yayınları), 'Kent Paryaları: İleri Marjinalliğin Karşılaştırmalı Sosyolojisi' (Boğaziçi Üniversitesi Yayınları), 'Ruh ve Beden: Acemi Bir Boksörün Defterleri' (Boğaziçi Üniversitesi Yayınları) ve 'The Two Faces of the Ghetto' (2014) bulunmaktadır. 

Hrant Dink İnsan Hakları ve İfade Özgürlüğü Konferansı
Boğaziçi Üniversitesi’nin her yıl düzenlediği Hrant Dink Anısına Konferans’ın ilki, Hrant Dink’in ilk ölüm yıldönümünde Hintli yazar ve aktivist Arundhati Roy tarafından verilmişti. Konferansta 2009’da, Britanyalı insan hakları hukukçusu Sir Geoffrey Bindman; 2010’da Kanadalı gazeteci, yazar ve aktivist Naomi Klein; 2011’de Britanyalı aktör, insan hakları ve LGBT eylemcisi ve Avrupa Parlamentosu üyesi Michael Cashman; 2012’de Mısırlı insan hakları aktivistive akademisyen Rabab El-Mahdi ve 2013’te ABD’li ünlü düşünür Noam Chomsky ağırlanmıştı.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/kent-yasaminda-esitsizlik-marjinallik-ve-sosyal-adalet_115812.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!