Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Kentim - Ütopyam

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Behçet Canbaz Lisesi işbirliği ve İstanbul 2010’un desteğiyle gerçekleştirilen ve bir fotoğraf sergisi ve ışık enstalasyonunu kapsayan "Prelüdler" isimli etkinliğe, Fransız Kültür Merkezi ev sahipliği yapıyor.

yapi.com.tr

Sergiler

Kentim - Ütopyam
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 12 Eylül 2009 19:30
BİTİŞ TARİHİ: 30 Eylül 2009
YER: Beyoğlu, İstanbul
DÜZENLEYEN: Fransız Kültür Merkezi
+ Ajandama Ekle

ransız Kültür Merkezi, Gaziosmanpaşa Belediyesi, Behçet Canbaz Lisesi işbirliği ve İstanbul 2010’un desteğiyle bir fotoğraf sergisi ve ışık enstalasyonuna ev sahipliği yapacak.

Merkez, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti çerçevesinde kurulan 41o 29o Istanbul Genç Sanat Tasarım Merkezi’nin 2009 yılı öncü projelerine ev sahipliği yapıyor.

2010’da açılacak olan 41o 29o Istanbul Genç Sanat Tasarım Merkezi’nin "Prelüdler" adı altında başlattığı etkinliklerin ilki, fotoğraf sanatçıları Muammer Yanmaz ve Ilgın Erarslan Yanmaz’ın İstanbul’un çeperindeki yerleşim alanlarından gençlerle gerçekleştirdikleri fotoğraf atölyesi, "Kentim-Ütopyam" sergisiyle İstanbullularla buluşuyor.Yine bu kapsamda Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle gerçekleşen ikinci proje, Fransız plastik sanatçı Bertrand Ivanoff’un ışık enstalasyonu ve üniversite öğrencileriyle atölye çalışmasını içeriyor. Sanatçının, İznik çinilerinde yer alan Osmanlı çiçek motiflerinden yola çıkarak hazırladığı neon ışığı enstalasyonu, Fransız Kültür Merkezi duvarlarını kaplıyor. Semt firmalarının katkısıyla gerçekleşen bu proje enerjisini yine buluşma kavramından alıyor.

Ivanoff'un yerleştirmesi 12 Eylül 2009, Cumartesi 19:30'da görülebilir. Sergi ise 12- 30 Eylül tarihleri arasında açık olacak.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/kentim---utopyam_71169.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!