Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Kentlerin Bilgileri Toplanıyor

Kentle Birlikte Yaşlanmak: "The Wrinkles of the City"

!f Festival’in “dünyayı değiştirecek” iddiasıyla ortaya koyduğu bölümü !f Etkinlikler kapsamında, “Sanat Hayat İçindir” başlıklı bölümde yer alan JR ve José Parlá yönetimindeki “The Wrinkles of the City – Havana, Küba” filmi, ISTANBUL’74 Galatasaray’da ücretsiz olarak gösterimde olacak.

yapi.com.tr

Diğer

Kentle Birlikte Yaşlanmak: "The Wrinkles of the City"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 17 Şubat 2015
BİTİŞ TARİHİ: 20 Şubat 2015
YER: ISTANBUL'74 Galatasaray
ŞEHİR: İstanbul
DİĞER BİLGİLER:

A: Kuloğlu Mah. Turnacıbaşı Cad. Neşe Apt. No:9 K:2 Beyoğlu, İstanbul
T: (212) 243 39 48; (212) 244 29 94

+ Ajandama Ekle

42 ülkeden 115 filmi, 12 – 22 Şubat 2015 tarihlerinde İstanbul’a getirecek olan 14. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin en renkli bölümü olarak öne çıkan !f Etkinlikler kapsamında JR’ın dünya çapında büyük ses getiren “The Wrinkles of the City” projesinin Küba ayağını, José Parlá  ile anlattığı filmi “The Wrinkles of the City – Havana, Küba”, 17 – 20 Şubat tarihlerinde ISTANBUL’74 Galatasaray’da gösterilecek.

Mayıs 2012’de Havana sokaklarına taşınan projeyi dokümante eden film; Küba devrimini yaşamış 25 yaşlı insanın portrelerinin, Havana’nın duvarlarına dev baskılarının yapılmasını duygu yüklü bir dille anlatıyor.

Kapanış şehri İstanbul

TED ödüllü sokak sanatçısı ve fotoğrafçı JR, dünya çapında büyük ses getiren “The Wrinkles of the City” projesini; Los Angeles, Cartagena, Şanghay, Havana ve Berlin’den sonra İstanbul’da gerçekleştirecek.

Şimdiye kadar Cartagena, İspanya (2008); Şanghay, Çin (2010); Los Angeles, ABD (2011); Havana, Küba (2012) ve Berlin, Almanya'da (2013) gerçekleştirilen “The Wrinkles of the City” projesinin kapanış şehri “İstanbul” olacak. Proje kapsamında İstanbul sokakları JR’ın işleriyle buluşacak ve projenin her aşaması kaydedilerek bir film haline getirilecek.

ISTANBUL’74’ün her yıl düzenlediği Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali - IST. Festival (Istancool)  kapsamında ilk kez İstanbul’a gelen JR, yapmış olduğu çalışmalarla tüm dünyada merakla takip ediliyor.

Proje hakkında:

TED (Yaymaya Değer Fikirler) Ödüllü sanatçı JR tarafından dünyanın çeşitli şehirlerinde gerçekleştirilen The Wrinkles of the City, özel bir tarihe değere sahip şehirlerin dahil edildiği uluslararası bir sanat projesi. Seçilen şehirlerde yaşayan yaşlı halkın portre fotoğraflarını dev ölçeklerde kamusal alana taşıyan proje; yaşlanma sürecinin hem insanların hem de şehrin kimliğini nasıl etkilediğini samimi ve etkili bir şekilde anlatıyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/kentle-birlikte-yaslanmak-the-wrinkles-of-the-city_128497.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!