Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Koleksiyon / İstanbulSMD, CM Mimarlık'ı Ağırlıyor

Koleksiyon ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği'nin (İstanbul SMD) uzun soluklu ortak çalışması "Koleksiyon / İstanbul SMD Mimarları Ağırlıyor" projesi CM Mimarlık'ın konuk olacağı dokuzuncu sergiyle devam ediyor.

yapi.com.tr

Sergiler

Koleksiyon / İstanbulSMD, CM Mimarlık'ı Ağırlıyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 27 Şubat 2013
BİTİŞ TARİHİ: 14 Nisan 2013
YER: Koleksiyon Tarabya Merkez, Sarıyer
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Koleksiyon Mobilya ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İSMD) işbirliğinde

TELEFON: 0212 363 63 63
DİĞER BİLGİLER:

A: Hacıosman Bayırı, Cumhuriyet Mah. Bağlar Cad. No:35 Kefeliköy, Sarıyer

+ Ajandama Ekle

Koleksiyon Büyükdere Merkez Kampüsü'ndeki Koleksiyon Galeri'de 27 Şubat 2013 Çarşamba günü açılışı yapılacak sergi, CM Mimarlık'ın çalışmalarını mimarlık ve tasarım meraklılarıyla buluşturacak.


CM Mimarlık

2001 yılında Istanbul'da kuruldu. Mimarlık ve iç mimarlık alanlarındaki faaliyetlerini devam ettiren CM Mimarlık bünyesinde birbirinden çok farklı ölçekteki konut yapıları, eğitim yapıları, karma kullanıma yönelik projeler, kentsel tasarım projeleri, kültürel yapılar, ofis yapıları, renovasyon ve restorasyon projeleri, turizm ve konaklama yapıları, ticari yapılar, endüstriyel yapılar ve yarışma projeleri üretiliyor. Fiziki konum, zaman-yapım maliyeti ekonomisi, kullanıcı ve fonksiyonel kriterlerin doğru, estetik ve bilimsel şartlar doğrultusunda paralel ele alınarak, üslup ve genel geçer eğilimlerin baskısı altında kalmadan, çağdaş, teknolojik, çevreye duyarlı bir tasarım anlayışı izleniyor. CM Mimarlık ekibi mimarlığın yanı sıra müzik başta olmak üzere sanatın farklı alanlarındaki platformlarda da üretimlerine devam ediyor. İtalyan Edizioni Zero dergisi tarafından İstanbul Tasarım Bienali kapsamında hazırlanan İstanbul Tasarım Rehberi'ne mimari danışmanlık, Depo'da düzenlenen "Uzayda Bir Elektrik Hasıl Oldu: 1960'larda Müzikli Türkiye" sergi tasarımı, İz TV tarafından hazırlanan "İstanbul'un Yüzleri / Cem Sorguç'la Gazhaneler" belgeseli, Açık Radyo'da uzun yıllardır devam eden ve Cem Sorguç tarafından hazırlanarak sunulan "Ahtapot'un Bahçesi" ile gene CM Mimarlık bünyesinde yer alan Tolga Yağlı'nın "Ay Palas" müzik programı ekibin bu üretimlerinin en güncel örneklerinden bazıları.

Cem Sorguç
1968 yılında Mardin'de doğdu. Babasının bürokrat kimliği nedeniyle Mardin, Burdur, Çanakkale, Antalya'da geçen çocukluk ve ilk gençlik yılları akabinde 1986 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nde başladığı mimarlık eğitimini 1993 yılında tamamladı. 1987-1992 yılları arası yarı zamanlı, 1992-2000 yılları arası ise tam zamanlı olarak mimari proje ve saha/şantiye mimarlığı yaptı. 2000 yılından beri kurucusu olduğu CM Mimarlık Ltd. bünyesinde mimarlık yapıyor. Mimarlık ediminin yanı sıra uzun süre basın sektöründe edebiyat, müzik, siyasi dergicilik ve yazarlığı yaptı. 16 yıldır da Açık Radyo'da programlar hazırlayıp sunmaktadır. Mimarlar Odası ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İSMD) üyesidir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mimari proje atölyesinde ve İTÜ Mimarlık Fakültesi Yüksek Lisans Programı'nda davetli öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Sergi, 27 Şubat - 19 Nisan 2013 tarihleri arasında Koleksiyon Büyükdere Merkez Kampüsü'ndeki Koleksiyon Galeri'de gezilebilir. Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/koleksiyon-istanbulsmd-cm-mimarliki-agirliyor_104662.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!