Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Koleksiyon / İzmir SMD, Sevgi Molva ve Salih Zeki Pekin'i Ağırlıyor

İzmir Serbest Mimarlar Derneği (İzmir SMD) ve Koleksiyon Mobilya’nın uzun soluklu ortak çalışması “Koleksiyon / İzmir SMD Mimarları Ağırlıyor” dizisinin dördüncü etkinliği olan, ÇATI MİMARLIK / Sevgi Molva ve MATU MİMARLIK / Salih Zeki Pekin mimari proje sergileri, 30 Mayıs 2012 Çarşamba günü Koleksiyon İzmir Merkezi'nde açılıyor.

yapi.com.tr

Sergiler

Koleksiyon / İzmir SMD, Sevgi Molva ve Salih Zeki Pekin'i Ağırlıyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 30 Mayıs 2012
BİTİŞ TARİHİ: 17 Temmuz 2012
YER: Koleksiyon İzmir Merkezi
DÜZENLEYEN: İzmir Serbest Mimarlar Derneği (İSMD) ve Koleksiyon işbirliğinde.
DİĞER BİLGİLER: A: Koleksiyon İzmir Merkezi Mithatpaşa Cad. No: 142/A T: (232) 482 20 01
+ Ajandama Ekle

İzmir Serbest Mimarlar Derneği (İzmir SMD) ve Koleksiyon Mobilya’nın uzun soluklu ortak çalışması “Koleksiyon / İzmir SMD Mimarları Ağırlıyor” dizisinin dördüncü etkinliği olan,  ÇATI MİMARLIK / Sevgi Molva (üstteki proje) ve MATU MİMARLIK / Salih Zeki Pekin mimari proje sergileri, 30 Mayıs 2012 Çarşamba günü Koleksiyon İzmir Merkezi'nde açılıyor.

Mimari tasarım ve uygulama alanında etkin olan mimarların, mimarlık mesleğini geliştirmek, toplumda saygınlığını ve etkinliğini artırmak için kurdukları İzmir Serbest Mimarlar Derneği (İzmir SMD) üyelerinin son dönem projelerini kapsayan sergiler, tasarımın çağdaş örneklerini mimarlık ve tasarım meraklılarıyla buluşturmayı, tasarımın farklı disiplinlerini yanyana getirmeyi amaçlıyor.  

Çatı Mimarlık ve MATU Mimarlık mimari proje sergileri, 30 Mayıs – 18 Temmuz 2012 tarihleri arasında Koleksiyon İzmir Merkezi'nde gezilebilir.


Sergide yer alan projeler:

ÇATI MİMARLIK / Sevgi Molva
• Datça Yat Limanı Kıyı Bandı ve Park Düzenlemesi / Datça, Muğla
• Datça Kıyı Bandında Sergileme ve Han Kafe / Datça, Muğla
• Datça Kıyı Bandındı Park Alanında Büfe/ Datça, Muğla
• Çeşme – Dalyan Villa / Çeşme, İzmir
• İzmir’de 4 Yıldızlı Otel / İzmir
• Dikili’de Taş Ev / Dikili, İzmir
• Menders’te 2 Adet İkiz Villa / Menderes, İzmir


MATU MİMARLIK / Salih Zeki Pekin
• Konak Pier / İzmir
• Balçova Agora 2..Kısım / İzmir
• Aquapark Balçova Su Oyunları Parkı / İzmir
• Bergama Otogarı / Bergama
• Elde Rakı Fabrikası / İzmir
• Saklıbahçe Konutları / İzmir
• Magic Life Tatil Köyü / Marmaris
• Alaçatı Taş Evleri / İzmir


Sevgi MOLVA 
Ankara Mimarlık ve Mühendislik Akademisi (ADMMA) Mimarlık Bölümü'nden 1978’de mezun oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Kültür ve Turizm Bakanlığı Bölge Müdürlüğü, Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü’nde 7 yıl çalıştıktan sonra memuriyetten ayrıldı. Özel mimarlık büroları deneyiminin ardından, 1992’de kendi bürosu Çatı Mimarlık Dekorasyon’u kurdu. Mimarlar Odası’nda Ege Mimarlık dergisinin çıkarılmasında öncülük etti ve 13 yıl süresince sanat sayfasını hazırladı.

Genel Sekreterliğini yürüttüğü İzmir Serbest Mimarlar Derneği’ni (İzmir SMD) 2004 yılında bir grup arkadaşıyla beraber kurdu. Çeşitli dergi ve gazetelerde kent ve çevre üzerine yazılar yazdı, yerel kanallarda programlar hazırlayıp sundu. 2009’da İzmir Karşıyaka Belediye Meclis Üyeliğine seçilen Molva, halen bu görevi sürdürmektedir.


Salih Zeki PEKİN
1945’de İzmir’de doğdu. 1963’de İzmir Koleji’nden, 1970’de Paris - Ecole Spéciale d’Architecture’den mezun oldu. 1973 sonuna kadar Paris'te proje ve şantiye mimarı olarak çalıştı. 1974’te Türkiye’ye döndü. 1975’te MATU Mimarlık Bürosu’nu, 1980’de halen Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürdüğü, %96 hissesi mimarlara ait MATU Mimarlık A.Ş.’yi kurdu.

Türkiye Mimarlar Odası’nda Genel Sayman, Genel Başkan, İzmir Serbest Mimarlar Derneği’nde Kurucu üye ve Başkan, UMAR - Akdeniz Mimarlar Birliği’nde 2. Başkan, Genel Sekreter, Mimarlık Okulları Koordinatörü olarak görev aldı. Mimarlık Vakfı’nın Kurucu üyesi, Mimarlar Derneği 1927’nin üyesi olan Salih Zeki Pekin, Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde tasarım dersleri verdi. Katıldığı özel ve resmi yarışmalarda ödüller aldı, jüri üyeliği yaptı.

Kent planlama, projelendirme, kalite denetimi, üretim organizasyonu, yatırım örgütlenmesi alanlarında hizmet veren MATU Mimarlık'ta, geçen 37 yıl içinde 400’ü aşkın proje tasarlandı; bunlardan 190’ı gerçekleştirildi.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/koleksiyon-izmir-smd-sevgi-molva-ve-salih-zeki-pekini-agirliyor_91843.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!