Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Koleksiyon Yönetimi İstanbul'da Tartışılıyor

"Koleksiyon Yönetimi: Müzeler ve Özel Koleksiyonlar"

yapi.com.tr

Toplantılar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 13 Nisan 2006 09:30
BİTİŞ TARİHİ: 13 Nisan 2006 18:00
YER: Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumu
DÜZENLEYEN: YTÜ Sanat ve Tasarım Fak. Müzecilik YL Programı - Antik A.Ş.
+ Ajandama Ekle

b>ICOM, ICCROM, Benaki Müzesi, J. Paul Getty Müzesi, Hollanda Ulusal Etnoloji Müzesi, Avustralya Ulusal Üniversitesi'nden gelecek uzmanlar, 'koleksiyon yönetimi'ni tartışacak.

Avrupa, Amerika ve Avustralya olmak üzere üç kıtadan altı konuşmacının katılacağı "Koleksiyon Yönetimi: Müzeler ve Özel Koleksiyonlar" konulu seminer, 12 Nisan 2006 Çarşamba günü Antik Palace'ta verilecek bir açılış kokteyli ile başlayacak. Tüm konuşmacıların seminerle ilgili bilgi vereceği açılışın ardından, 13 Nisan 2006 Perşembe günü Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumu'nda konuşmacılar sunumlarını yapacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzecilik Yüksek Lisans Programı ile Antik A.Ş.'nin işbirliğinde gerçekleştirilecek Koleksiyon Yönetimi: Müzeler ve Özel Koleksiyonlar konulu seminerde, çağdaş müzecilik ilkeleri doğrultusunda müze koleksiyonları ve özel koleksiyonların gelişimine ve kültürel bütünlüğün oluşumuna katkı sağlayan koleksiyon yönetimi konusu tartışılacak.

Seminerde, koleksiyon yönetimi, belgeleme, koruma, sergileme, müze-toplum ilişkisi konularında, İtalya'dan, Kültürel Varlıkları Koruma ve Restorasyon Çalışmaları Uluslararası Merkezi (ICCROM), Koleksiyon Bölümü Yöneticisi Catherine Antomarchi; Yunanistan'dan, Benaki Müzesi, Enformasyon Teknolojisi Bölümü Başkanı Ifigenia Dionissiadou; Avustralya'dan, Uluslararası Müzeler Konseyi (ICOM) Başkan Yardımcısı; Avustralya Ulusal Üniversitesi, Kültürel Mirasın Sürdürülebilir Gelişimi Lisansüstü Programı Yöneticisi ve Queensland Üniversitesi Müzecilik Programı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Amareswar Galla; A.B.D.'den, J. Paul Getty Müzesi, Eski Eserler Bölümü Baş Küratör Yardımcısı Dr. Janet Grossman; Fransa'dan, Uluslararası Müzeler Konseyi (ICOM) Program Uzmanı Cristina Menegazzi; Hollanda'dan, Hollanda Ulusal Etnoloji Müzesi, Koleksiyon Yönetimi Bölümü Başkanı Graeme Scott 45'er dakikalık birer konuşma yapacak.

İngilizce gerçekleşecek seminerde, simultane çeviri yapılacak. Açılış kokteyli ve seminer, ilgilenen herkese açık. Açılış kokteyli ve / veya seminere katılmak isteyenlerin, en geç 1 Nisan 2006 tarihine kadar isimlerini kaydettirmeleri gerekiyor.

Kayıt için:
Araş. Gör. Nevra Ertürk
Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzecilik Yüksek Lisans Programı
T: 0212 259 70 70-2317, 0212 260 42 59
nerturk@yildiz.edu.tr

Açılış kokteyli Seminer
12 Nisan 2006, Çarşamba 13 Nisan 2006, Perşembe
18:00-20:00 09:30-18:00
Antik Palace, Maçka Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumu
Yıldız Kampüsü, Beşiktaş


http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/koleksiyon-yonetimi-istanbulda-tartisiliyor_43512.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!