Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Komşularla Konuşmalar

Komşularla Konuşmalar

yapi.com.tr

Sergiler
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 10 Mart 2007
BİTİŞ TARİHİ: 31 Mart 2007
YER: Feshane-i Amire
DÜZENLEYEN: BM Çağdaş Sanat Merkezi - Korpus Yayıncılık
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\etkinlik\52512.jpg" align="left" hspace=5 vspace=5>Saraybosna Ars Aevi Çağdaş Sanat Müzesi koleksiyonuna bağışlanmak üzere, Güney Kafkasya, Ortadoğu ve Doğu Akdeniz’den sanatçıların katılımıyla gerçekleşen “Komşularla Konuşmalar” sergisi Beral Madra’nın küratörlüğünde İstanbul’daki yerini aldı.

Yirminci yüzyılın sonlarına doğru tarihindeki en zor günleri yaşayan Saraybosna, şimdi Balkanların ve Güneydoğu Avrupa’nın en zengin sanat koleksiyonuna, Ars Aevi Çağdaş Sanat Müzesi adını taşıyan kurumda ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Koleksiyoner Enver Hacıömer Sipahiç’in yıllar boyunca, dünyanın çeşitli yerlerinden topladığı eserleri barındıracak müze, bugüne kadar Milano, Prato, Venedik, Viyana, Lubliyana, Bologna gibi kentlerde yapılan sergilerle de desteklendi. Müzenin İstanbul ayağı içinse, Beral Madra küratörlüğünde uluslararası sanatçıların katılımıyla “Komşularla Konuşmalar” adı verilen bir sergi düzenlendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi himayesinde Feshane-i Amire’de gerçekleştirilen sergide yer alan eserler, müzenin koleksiyonuna bağışlanacak.

Serginin amacının Güney Kafkasya, Ortadoğu ve Doğu Akdeniz'den sanatçıların iletişim ve işbirliğini desteklemek, bölge ülkeleri arasında kültürel alışverişe katkıda bulunmak ve İstanbul odaklı sanat platformunu canlı tutmak olduğunu aktaran Madra, serginin çok kültürlülüğün ve birarada yaşamın altını çizdiğini belirtiyor.


Sergiye katılan sanatçılar: Steve Sabella ( Kudüs), Wafaa Yasin (Galile), Senan Aleskerov (Bakü), Lamia Joreige (Beyrut), Vahram Aghasyan (Erivan), Khaled Hafez (Mısır), Shalva Khakhnasvili (Tiflis-Paris), Farhad Moshiri (Tahran), Dilek Winchester (İstanbul), Xurban (İstanbul-İzmir-New York) ve Andrej Djerkovic (Saraybosna).

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/komsularla-konusmalar_52512.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!