Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Konut Hakkı Paneli

Birleşmiş Milletler ilk konut hakkı raportörü Miloon Kothari ve BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği’nden Bahram Ghazi, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde konut hakkı tartışacak.

yapi.com.tr

Toplantılar

Konut Hakkı Paneli
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 31 Mart 2013 15:00
YER: TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi

DİĞER BİLGİLER:

A: Karaköy, Kemankeş Cad. No:31, İstanbul
T: 0212 251 4900

+ Ajandama Ekle

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Miloon Kothari ve Bahram Ghazi, 31 Mart tarihinde Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde Kent Hareketleri’nin de katılımıyla düzenlenecek panelde, konut hakkı tartışacak.

Panelin sonuçları 1 Nisan 2013 tarihinde düzenlenecek bir basın açıklamasıyla kamuoyuyla paylaşılacak.

Miloon Kothari
BM 2000-2008 Konut Hakkı Özel Raportörü

Birçok üniversite ve enstitüde misafir profesör olarak dersler veren mimar Miloon Kothari, Pratt Institute, Columbia Üniversitesi (NewYork) ve Maharaja Sayajirao Üniversitesi'nden (Hindistan) mezun oldu. 2000-2008 seneleri arasında Birleşmiş Milletlerin ilk Konut Hakkı Raportörü olarak 8 yıl görevde kaldı ve konut hakkının geliştirilmesi için çaba harcadı.

Özellikle ekonomik, sosyal ve kültürel haklar konusundaki uluslararası çalışmaları ile bilinen Kothari, Habitat International Coalition bünyesindeki Housing and Landrights Network toplantılarının organizatörü ve uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan Ticaret ve Yatırımda İnsan Hakları Komitesi'nin de kurucularından. Konut ve toprak hakkı üzerine büyük deneyimi olan Kothari, tüm yönleriyle ekonomik, sosyal ve kültürel hakların gerçekleştirilmeleri için çalışıyor. Raportorlük görevi sırasında, afet ertesi durumlarda insan haklarına saygı yükümlülüğünün yerine getirilmesine yönelik stratejilere odaklanan Miloon Kothari, neoliberal politikalar ve güvenlik politikalarının demokrasi ve insan haklarına etkileri üzerine de çalışmalar yapıyor.

Bahram Ghazi
BM-İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Görevlisi

Uluslararası İlişkiler ve Uluslararası Hukuk doktoralarına sahip olan Bahram Ghazi, BM-İnsan Hakları Kurulu'nun atadığı değişik konulardaki insan hakları uzmanlarıyla çeşitli tematik çalışmalar gerçekleştiriyor. Şu anda BM-İnsan Hakları Yüksek Komiserliği bünyesinde, elverişli konut hakkı, su hakkı ve toprak sorunları üzerine odaklanan çalışmaların içinde bulunan Ghazi, faaliyet alanının bir parçası olarak, dünyanın çeşitli bölgelerinde, özellikle elverişli konut hakkı ile ilgili bilgi toplama ve değerlendirme çalışmalarının içinde yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/konut-hakki-paneli_106452.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!