Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Kural Mimarlık Proje Sergisi ODTÜ'de

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) ve Koleksiyon Mobilya’nın uzun soluklu ortak çalışması “Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor” sergilerinin dördüncüsü, KURAL MİMARLAR / İlhan Kural, Ali Kural, Veli Kural Bürosu mimari proje sergisi, 9 Mayıs Perşembe günü ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde ziyarete açılıyor.

yapi.com.tr

Sergiler

Kural Mimarlık Proje Sergisi ODTÜ'de
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 9 Mayıs 2013
BİTİŞ TARİHİ: 30 Mayıs 2013
YER: ODTÜ Mimarlık Fakültesi Kubbealtı, Ankara
ŞEHİR: Ankara
DÜZENLEYEN:

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) ve Koleksiyon işbirliğinde, ODTÜ ev sahipliğinde

DİĞER BİLGİLER:

T: (312) 467 71 00

+ Ajandama Ekle

Açılış sonrası, İlhan Kural katılımcılarla bir söyleşi gerçekleştirecek.

Sergi açılışı ve söyleşi:
9 Mayıs 2013 Perşembe, saat 12:30Sergide yer alan projeler:
• Alışveriş Merkezi ve Ofis Kompleksi / Maysan - Irak
• Otel ve Rezidans Kompleksi / Erbil - Irak
• 50 Yataklı Kanser Hastanesi / Duhok - Irak
• ODTÜ Lisans Öğrencileri Yurt Binası / Ankara
• 5 Yıldızlı Otel ve Rezidans Kompleksi / Mersin
• ODTÜ Öğrenci Merkezi ve ODTÜ Meydanı / Ankara
• KRG Misafirhane, Ofis ve Spor Yapıları Kompleksi / Erbil - Irak
• Dışişleri Bakanlığı Kongre ve Kültür Merkezi / Ankara
• Danıştay Başkanlığı Hizmet Binası / Ankara
• ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Mühendislik Laboratuarları
• Mülkiyeliler Birliği Vakfı Merkez Binası / Ankara
• ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu III. Yurtları / Ankara
• Turgutreis Konak Evleri / Bodrum
• Dışişleri Bakanlığı Diplomatik Kulübü / Ankara
• ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kültür ve Kongre MerkeziSergi, 9 – 30 Mayıs 2013 tarihleri arasında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Kubbealtı 'nda gezilebilir.

Kural Mimarlık ve Planlama Bürosu
1976’da Ankara’da İlhan Kural ve Nerkis Kural tarafından kurulan Kural Mimarlar Mimarlık, Şehir Planlama, Kentsel Tasarım, Peyzaj Ltd. Şti.’nin 2006’da yeniden yapılanmış ve “Kural Mimarlar” adı ile faaliyetlerine devam etmeye başlamıştır.  Daha sonra yeni firmada Ali Kural ve Veli Kural da ortak statüsünde yer almıştır. 2007’de Ali Kural şirketin İstanbul şubesini kurmuştur.

İlhan Selim Kural   
ODTÜ Mimarlık Bölümü'nden 1968’de birincilikle mezun oldu. 1970’de aynı bölümden Mimarlık Yüksek Lisans derecesini aldı ve o yıl bölüme asistan olarak girdi.  1971’de AID bursu ile Amerika'ya gitti. 1973’de University of California, Berkeley'den Yüksek Lisans derecesiyle mezun oldu. 41 yıllık ODTÜ Mimarlık Bölümü öğretim görevinden 2003’de emekli oldu. Halen yarı zamanlı öğretim görevliliğini sürdürmekte ve serbest mimarlık faaliyetlerini yürütmektedir. Başta Mimarlar Odası'nın 5. Ulusal Mimarlık Ödülleri Sergisi Yapı Dalı Başarı Ödülü olmak üzere, yarışmalarda çok sayıda birincilikleri ve dereceleri,  jüri üyelikleri, kendisi ve yapıları hakkında pek çok yayın mevcuttur. 1998-2000’de TSMD Yönetim Kurulu Genel Sekreteri, 2007-2009’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.

Nerkis Kural
1968’de ODTÜ Mimarlık Bölümü’nden Lisans, 1974’de ODTÜ Şehir Planlama Bölümü’nden Yüksek Lisans, 2009’de ODTÜ Mimarlık Bölümü’nde doktora derecesini aldı. 1971-1973’de Amerika’da Duncan and Jones Şehir Planlama Bürosu’nda çalıştı.  Dönüşünde ODTÜ Mimarlık Bölümü’nde ders verdi.  Pek çok planlama çalışmaları, muhtelif gazete ve kitaplarda yayınlanmış yazıları vardır. 17 yıl boyunca üstlendiği Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nde öğretim üyeliğinden 2007’de emekli oldu. Halen ODTÜ Mimarlık Bölümü’nde ders vermektedir. Yurtiçi ve dışında sayısız konferans, seminerlere katıldı, ödüller aldı.


Ali Kural
1995’de ODTÜ Mimarlık Bölümü’nü birincilikle lisans derecesini aldı. Fulbright Yüksek Lisans Bursu ile gittiği ABD’de Harvard Üniversitesi Tasarım Yüksek Okulu’ndan 1999’da, Kentsel Tasarımda Yüksek Mimar derecesini aldı. 1999–2004 arası ABD farklı şehirlerde çalıştı. Türkiye’ye döndükten sonra pek çok proje gerçekleştirdi, çeşitli yarışmalarda derece ve birincilikler kazandı. 2004’den beri Kural Mimarların İstanbul Şubesi ve kurduğu URBAR - Kentleşme ve Mimarlık Ofisi’nde mesleki çalışmalarını sürdürmektedir.

Veli Kural
ODTÜ Mimarlık Bölümü'nden 2000’de mezun oldu. 2001-2005’de ABD Boston’da FDAA Architects’te pek çok yapının projelendirilmesi ve kontrollüğünde sorumluluk aldı. 2006’dan beri ortağı olduğu Kural Mimarlar’da çalışmalarını devam ettirmektedir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/kural-mimarlik-proje-sergisi-odtude_108090.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!