Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan
İLİŞKİLİ HABERLER Foto: Laleper Aytek

Lifli Oda: Galeri Sohbetleri II

Lifli Oda: Galeri Sohbetleri I

Lifli Oda: Galeri Sohbetleri I

yapi.com.tr

Toplantılar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 24 Ocak 2008 18:30
BİTİŞ TARİHİ: 24 Ocak 2008
YER: Garanti Galeri (GG), Beyoğlu, İstanbul
DÜZENLEYEN: Garanti Galeri
DİĞER BİLGİLER: A: İstiklal Caddesi 187 Beyoğlu T: (0212) 293 63 71
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2008\etkinlikler\58997.jpg" hspace=5 vspace=5>

'Lifli Strüktürler' projesi, parametrik olarak modellenen örüntü örgütlemeleri ve dokuma mantığıyla geliştirilen çimentolu karmaşık strüktürler ve bunların olası özellikleri üzerine bir araştırma. 2006'da başlayan ve dört yıl sürmesi planlanan projenin müellifleri Claudia Pasquero, Marco Poletto ve Nilüfer Kozikoğlu, birebir ölçekli bir prototiple Garanti Galeri'de (GG), 'Lifli Oda' ismini taşıyan yerleştirmeyi gerçekleştirdiler. Yerleştirme, tasarım araştırması sürecindeki bir evreyi sergiliyor. Projenin gelecek etaplarında, İstanbul ve Londra'da yeni bir kompozit olarak lif donatılı beton ile oluşturulacak pavyon mekanlarının inşası planlanıyor.

GG' de, 8 Mart'a kadar devam eden 'Strüktürel Mantığı Araştırmak: Lifli Oda' sergisi kapsamında; mimar, mühendis, tasarımcı, akademisyen ve üretimcileri buluşturacak bir dizi de sohbet düzenleniyor. Galeri Sohbetleri'nin ilkinde, Mimar Atilla Yücel ve İnşaat Mühendisi Niyazi Parlar, 'Lifli Strüktürler' projesinin mimari tasarım ve üretim mantığına getirdiği yenilikçi yaklaşımı katılımcılarla tartışacak. Buluşma, 24 Ocak 2008 Perşembe günü, saat 18:30'da Garanti Galeri'de gerçekleştirilecek.

Atilla Yücel 1942 yılında İstanbul'da doğdu. 1965'te İTÜ Mimarlık Fakültesi'ni bitirdi. 1965-2002 yılları arasında asistan, doçent ve profesör unvanları ile aynı fakültenin öğretim kadrosunda yer aldı. 2005 yılından bu yana, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı'nda öğretim üyeliği görevini sürdürüyor. İTÜ ve İBÜ'deki görevlerinin, değişik yurtiçi ve yurtdışı öğretim etkinliklerinin dışında, Ağa Han Mimarlık Ödülü, CIB, UNCHS, UNDP, UIA-UMAR gibi kuruluşların mesleki ve akademik programlarında görev alıyor. Yaygın mesleki yayınlarının yanı sıra, 1980'lerden itibaren yoğunlaşan proje ve uygulama faaliyetlerini, kurucusu olduğu "MArS - Mimarlar" şirketi çerçevesinde sürdürüyor.

Niyazi Parlar 1960 yılında Malatya'da doğdu. 1984 yılında Yıldız Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. 1986 yılında, tasarım hizmetleri veren Parlar Mühendislik Bürosu'nu kurdu. 1990 ve 1994 yıllarında İnşaat Mühendisleri Odası'nda yönetim kurulu üyeliği görevini üstlendi. 1986'dan bu yana İnşaat Mühendisleri Odası'nın çeşitli mesleki komisyonlarında görev aldı. Bugüne kadar, pek çok mühendislik yapısının tasarımında ve inşasında değişik seviyelerde görev aldı. Deprem İzolasyon Derneği'nin kurucu üyesi olan Parlar'ın ilgi alanını, depreme dayanıklı yapı teknikleri ve inşaat mühendisliği analiz teknikleri oluşturuyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/lifli-oda-galeri-sohbetleri-i_58997.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!