Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Tasarım Bilkent '18
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Londra Mimarlık Festivali

Londra Mimarlık Festivali

yapi.com.tr

Buluşmalar

Londra Mimarlık Festivali
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 20 Haziran 2008
BİTİŞ TARİHİ: 20 Temmuz 2008
YER: Londra
DÜZENLEYEN: Londra Valiliği, Canary Wharf ve Landsecurities işbirliğinde.
DİĞER BİLGİLER: http://www.lfa2008.org/index.html
+ Ajandama Ekle

004 yılında gerçekleştirilen Londra Mimarlık Bienali’nin 2006’ya uzayan uzun soluklu başarısından yola çıkan 2008 Londra Mimarlık Festivali, geçtiğimiz yılların organizasyonlarını her açıdan bir adım öteye taşıma gayesi taşıyor. Buluşma, geniş çaplı konu skalası ve daha da geniş çaplı etkinlikleriyle Londra’nın fiziksel anlamda büyük bir kısmını kaplayacak.

Londra Mimarlık Festivali 2008 yılının ortalarında üçüncü kez kentlilerle buluşacak. Aslen Londra Mimarlık Bienali olarak adlandırılan etkinlik, görülen büyük kamusal ilgi ve aktivitelerinin coşkulu doğasından yola çıkılarak artık ‘festival’ olarak adlandırılacak. Organizasyon Londra’da alıcıya sunulan çok sayıdaki yaratıcı mimarlık çalışması ve aynı zamanda kentin mimarlığı için yapılan bir kutlama niteliğinde.

2008 Londra Mimarlık Festivali’nin ana teması ‘taze!’. Taze düşünce, taze yetenek, taze girişim, taze hava ve taze yemek, bu ana temanın alt açılımlarını oluşturarak festivalin sloganı haline gelecek. Bu alt başlıklarla çekirdek etkinliklere ilişkin fikir edinmek mümkün: Taze Düşünme’de konuşmalar, münazaralar, enstalasyonlar ve charrette’ler aracılığıyla mimarlık planlama ve geliştirme için yeni fikirler irdelenirken; Taze Yetenek’in güzergahı düzenlenecek Öğrenci Festivali üzerinden olacak. Taze Girişim çok çeşitli sanatsal medya aracı vasıtasıyla, varolan kamusal alanlar, yapılar ve ağların modern şehir yaşamına nasıl daha iyi karşılık verebileceğini araştıracak. Taze Hava ve Taze Yemek ise festivalin ilginç ve yenilikçi alt temalarından. Taze hava sürdürülebilir ulaşım, tasarım ve yapım tekniklerini açık hava aktiviteleri ve enstalasyonları aracılığıyla tanıtırken yerel yiyecek üretim sistemleri ve mekanlarına dair bir keşif Taze Yemek ayağını oluşturacak.

Dört hafta boyunca sürecek etkinlik Londra’nın beş büyük çaplı kentsel merkezinde gerçekleşecek: Kensington, Chelsea & Knightsbridge; Canary Wharf, Stratford & Thames Gateway; King’s Cross, Bloomsbury & Covent Garden; Southwark & South Bank; Clerkenwell & Londra Şehir Merkezi. Festivale dahil olan özel uluslararası bir etkinlik dahilinde de yine ‘taze!’ temasıyla, yabancı ülkelerin yeni mimarlık yetenek ve fikirleri ülke konsolosluklarında ziyaretçilere sunulacak.

Londra Metropolitan Üniversitesi ve EDAW’ın düzenlediği Mimarlık Öğrenci Festivali de bu organizasyona paralel olarak yürüyecek. Mimarlık, mühendislik, planlama ve tasarım öğrencileri yerel iletişim grupları ve ortaöğretim okullarıyla can alıcı kentsel arterlerde konumlanmak üzere enstalasyonlar hazırlayacaklar.

Londra Mimarlık Festivali’nin ilgi çekici noktası, disiplinleri ve kamuyu ‘yer’in tarihini kutlayan bir organizasyonla bir araya getirmesi. Böylelikle festival, günümüze olumlu bir bakış sunmayı ve gelecekten beklentilerimize eleştirel bir yaklaşım oluşturmayı hedefliyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/londra-mimarlik-festivali_57432.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!