Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Mardinim Katman Katman

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mimarlık ve Toplum dersi kapsamında Esra Fidanoğlu liderliğinde öğrenciler Ahmet İçel, Emin Demircan, Samet Kahya, Fatma Kara, Nesil Zor, Selin Birgül, Ümit Erdin, Fulya Özkubat, Nurali Yılmaz, Abdülkadir Akınay'ın kendi, Cemal Emden ve Ahmet Bikiç'in ise kendi gözlerinden anlattığı Mardin sergisi İKÜ'de. Sergi 3

yapi.com.tr

Sergiler

Mardinim Katman Katman
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 3 Mart 2010 14:00
YER: İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi, Bakırköy, İstanbul
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 498 42 85 F: (212) 661 85 63
+ Ajandama Ekle

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mimarlık ve Toplum dersi kapsamında Esra Fidanoğlu liderliğinde öğrenciler Ahmet İçel, Emin Demircan, Samet Kahya, Fatma Kara, Nesil Zor, Selin Birgül, Ümit Erdin, Fulya Özkubat, Nurali Yılmaz, Abdülkadir Akınay’ın kendi, Cemal Emden ve Ahmet Bikiç’in ise kendi gözlerinden anlattığı Mardin sergisi İKÜ’de. Sergi 3 Mart 2010 tarihinde saat 14.00’te düzenlenecek bir kokteyl ile ziyarete açılacak.

Esra Fidanoğlu
1988’de Mimarlık lisans (Gazi Üniversitesi), 1991’de lisansüstü (Orta Doğu Teknik Üniversitesi); 1999’da doktora (Gazi Üniversitesi) programlarını tamamladı. Halen öğretim üyesi olarak çalıştığı İstanbul Kültür Üniversitesinde 2009’da Doçentlik ünvanını aldı. Mekan tasarımı ve üretimi, tasarım kuramları, mekansal okuma ve mimari dil üretimi alanlarında dersler veriyor, üniversite yönetimine çeşitli kurullarda yer alarak katkıda bulunuyor. Mimarlık eğitimi çalışmalarının yanısıra uluslararası/ulusal, hakemli ve mesleki  dergilerde yayımlanmış makale ve bildirileri, düzenlemiş olduğu sergiler, gösteriler ve toplantılar; mimari proje yarışmalarından alınmış ödüller ve yürütmekte olduğu bir toplumsal sorumluluk projesi var.

Cemal Emden
Cemal Emden, 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni  bitirdikten sonra 1991-1993 yılları arasında aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı.  1992 yılından bu yana ağırlıklı olarak fotoğraf çalışmalarını yürütmekte olan Emden, çeşitli mimari tasarım projeleri, restorasyon çalışmaları hazırladı ve uygulamalar yaptı. Emden, profesyonel fotoğraf çalışmalarını mimari, içmimari, grafik, endüstri ürünleri ve peyzaj tasarımı alanlarında sürdürmektedir. Sanatçı, adı geçen alanlardaki  çalışmalarının yanısıra Ortadoğu, Kuzey Amerika, Avrupa ve Rusya’daki çalışmalarını da içeren zengin bir fotoğraf arşivinin de sahibidir.

Ahmet Bikiç
Ahmet Bikiç 2006 ‘da açılan Mardin kent film evi kapsamında  sinema eğitimi  aldı. 2007 yaz döneminde alman  turizm şirketi için otel tanıtımı, Öteki Film Yapım prodüksiyon şirketinde kamera asistanlığı ve burada tv 8 için Avrupalı olmak adlı programda kameraman olarak çalıştı. Hürriyet  com için internet te kullanılmak üzere reklam filmleri hazırladı. Okul içinde yapılan çekimlerde görüntü yönetmenliği ve konserlerde reji yönetmenliği görevini üstlendi okulda çekilen bir çok filmde görev aldı. Katıldığı Bir çok ulusal ve uluslararası film festivallerinde en iyi görüntü ve belgesel film ödüllerine layık görüldü halen belgesel sinema üzerinde  çalışmalar yapmakta. İstanbul Kültür üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi iletişim Tasarım bölümü 4. Sınıf  öğrencisi.

 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/mardinim-katman-katman_76619.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!