Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan
İLİŞKİLİ HABERLER

Duruma Odaklı Mimar

Milli Reasürans Sanat Galerisi'nde "…nazaran,"

Milli Reasürans Sanat Galerisi'nde "…nazaran,"

yapi.com.tr

Sergiler

Milli Reasürans Sanat Galerisi'nde "…nazaran," Muğla Dalaman Dış Hatlar Terminali 1999-2006
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 12 Eylül 2006
BİTİŞ TARİHİ: 14 Ekim 2006
YER: Teşvikiye Caddesi 43-57, Teşvikiye, İstanbul
DÜZENLEYEN: Milli Reasürans Sanat Galerisi
DİĞER BİLGİLER: T: (0212) 230 19 76 F: (0212) 230 86 08
+ Ajandama Ekle

Milli Reasürans Sanat Galerisi, Emre Arolat Architects'in bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerden yapılan bir seçkiden oluşan "...nazaran," sergisine evsahipliği yapacak. EAA, bugüne kadar yapmış olduğu projelerden bir seçme yaparak fotoğraf, kısa film, maket ve çizimlerden oluşan bir yerleştirmeyi sergi mekanına kuracak. Sergi için, İngilizce ve Türkçe geniş kapsamlı bir kitap hazırlandı.

Antalya Lara Kervansaray Oteli ve Kongre Merkezi
2001-2005

Mimarlığın ve tasarımın modern dünyada fazlasıyla talep edilir bir fenomene dönüştüğü, ancak paradoksal olarak kendi kendisini anlamlı bir biçimde yeniden üretmekte zorlandığı bir tür tıkanıklık dönemine denk gelmesi açısından ilgi çekici olan sergi, toplam 28 projenin detaylı bir biçimde yer alacağı, basılı malzemenin yanısıra, atölyede üretilmiş olan çalışma maketleri ve küçük boyutlu 7 ekrandan aktarılacak kısa filmlerden oluşacak.

Çeşitli kaynaklardan beslenen EAA'nın, Milli Reasürans Sanat Galerisi tarafından hazırlanıp sergilenen "Doğu Karadeniz'de Kırsal Mimari" sergisini referans olarak kullandığı projesi de sergide görülebilecek.

Antalya-Minicity Maket Parkı 2003-2004
Emre Arolat, Güzel Sanatlar Akademisi'nden mezun olduktan sonra Amerika'da Metcalf and Associates bürosunda çalıştı. 1987 yılında Türkiye'ye döndü ve Arolat Mimarlık firmasında çalışmaya başladı. Yaklaşık 17 yıl süren çalışmanın ardından, mimar Gonca Çırakoğlu ile EAA-Emre Arolat Architects firmasını kurdu.

EAA, havalimanı, konut yerleşmeleri, müze, konser salonu, spor tesisleri, büyük yönetim ve ofis yapıları, eğlence yapıları, alışveriş merkezleri, turizm yapıları, kentsel dönüşüm ve yenileme projeleri gibi pekçok farklı ölçek ve konuda ürünleri olan; mimarlar, mimarlık öğrencileri ve diğer yardımcılardan oluşan yaklaşık 30 kişilik bir atölye ve "durum" odaklı bir mimari tasarım pratiğini sürdürmeyi ve bunu kendi iç potansiyelleri üzerinden geliştirmeyi amaçlıyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/milli-reasurans-sanat-galerisinde-nazaran-_47875.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!