Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Mimarİzmirizm Mümkün mü?

"MİMARİZMİRİZM; İzmir'de Mimari Kaliteyi Artırmak, Özgün Bir İzmir Mimarisi Geliştirmek, MÜMKÜN MÜ?"

yapi.com.tr

Toplantılar

Mimarİzmirizm Mümkün mü?
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 9 Şubat 2006 18:00
BİTİŞ TARİHİ: 9 Şubat 2006
+ Ajandama Ekle

b>Platform İZMİM tarafından düzenlenen "Mimarİzmirizm Mümkün mü?" temalı panel ile İzmir ve mimarisi tartışılacak. "MİMARİZMİRİZM; İzmir'de Mimari Kaliteyi Artırmak, Özgün Bir İzmir Mimarisi Geliştirmek Mümkün mü?" konulu panel, İzmir Sanat - Oditoryum'da 09 Şubat 2006'da saat 18:00'da gerçekleştirilecek.

Panele, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Murat Günaydın, Serbest Mimarlar Derneği Genel Sekreteri Mimar Vedat Tokyay, Konak Belediye Başkanı İnşaat Mühendisi A. Muzaffer Tunçağ ve Manisa Belediyesi Toplu Konut İdaresi Koordinatörü Mimar Tülay Yesügey konuşmacı olarak katılıyor.

İzmir özelinde nasıl bir mimarlık ve kent olarak nasıl bir İzmir sorularının cevabını bulmak amacıyla düzenlenen panel, İzmir'de mimari kalitenin artırılması, özgün bir İzmir mimarisinin geliştirilmesi yolunda önemli bir tartışma ve öneri getirme ortamı sunuyor. Tüm İzmirlilere, mimar, tasarımcı, şehir plancılarına ve öğrencilere açık olan panel, Platform İZMİM tarafından gerçekleştiriliyor.

Kasım 2005 içerisinde kurulan, kamuda, özel sektörde ya da serbest olarak çalışan tüm mimarların, Mimarlık, Izmir ve Mimarlar Odası hakkında görüş ve önerilerini ifade edebilecekleri web tabanlı bir ortam sunan Platform İzmim, www.izmim.org adresinde genel olarak mimarlık, mimarlar, mesleki kuruluşlar, yerel yönetimler ve kente dair yeni söylemlerin oluşmasına hizmet etmek hedefine sahip. Platform İzmim, daha aktif, daha hırslı, daha heyecanlı bir mimarlık ortamı için meslek pratiği içinde karşılaşılan tüm sorunların dile getirilebileceği, kent ölçeğine yönelik yeni fikirlerin ortaya konabileceği, meslekli kurumların daha etkin olmasına yönelik çözüm önerilerinin sunulabileceği, toplumsal algıda mimarlığın konumunun güçlendirilmesine yönelik önerileri içeren bir ortam sunuyor.

Platform İZMİM ve etkinlik ile ilgili bilgi almak için:
bilgi@izmim.org
t:0232-3485990
www.izmim.org

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/mimarizmirizm-mumkun-mu_40826.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!