Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

MİV-SAN Logo Yarışması

Mimarlık Vakfı Kültür Gezileri; "Hitit Uygarlığı"

Mimarlık Vakfı, genel istek üzerine yeniden “Hitit Uygarlığı” gezisi düzenliyor. Gezi programı Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Çorum Alacahöyük ve Hattuşaş-Yazılıkaya’yı kapsıyor.

yapi.com.tr
2

Diğer

Mimarlık Vakfı Kültür Gezileri; "Hitit Uygarlığı"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 27 Ağustos 2010
BİTİŞ TARİHİ: 30 Ağustos 2010
YER: Ankara / Çorum / Yazılıkaya
DÜZENLEYEN: Mimarlık Vakfı
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 245 16 66 F: (212) 249 08 32 E: miv@mimarlikvakfi.org.tr
+ Ajandama Ekle

Mimarlık Vakfı, genel istek üzerine yeniden “Hitit Uygarlığı” gezisi düzenliyor. Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Çorum Alacahöyük ve Hattuşaş-Yazılıkaya’yı kapsayan program şöyle:

1. Gün / 27.08.2010 Buluşma ve Yolculuk

21.30 Haydarpaşa Tren Garı buluşma

22.30 Ankara Ekspres-Yataklı trenle hareket (İsteyenler Mimarlar Odası Büyükkent Şubesi Karaköy Merkez binasında buluşarak, 21.00 vapuruyla Haydarpaşa’ya geçebilir.)

2. Gün / 28.08.2010 Alacahöyük-Çorum

07.15 Ankara Tren Garı’na varış

Saat 7.15 civarında Ankara tren garına varılacak. Bekleyen otobüs ile Anadolu Medeniyetleri Müzesine doğru hareket edilecek. Saat 8.30’da müze açılışına dek serbest zaman var. Saat 8.30’da müze önünde buluşulacak. 1997 yılında Avrupa’da Yılın Müzesi seçilen Anadolu Medeniyetleri Müzesi gezildikten sonra Alacahöyük’e doğru yola çıkılacak. Alacahöyük’te kısa bir öğle molasının ardından gezi başlayacak. Alacahöyük gezisinin ardından otobüs ile Çorum’a hareket edilecek. Çorum Müzesi gezildikten sonra otele geçilecek.

3.Gün / 29.08.2010 Hattuşaş

08.30 Kahvaltı

09.30 Otelden Hareket

21.30 Ankara Tren Garı

22.30 Ankara Ekspres yataklı trenle hareket

Kahvaltıdan sonra Hattuşaş’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 80 km’lik yolculuk sonunda M.Ö. 3 binden itibaren yerleşim görülen Hattuşaş’a varılacak. Gezinin ardından kısa bir öğle molası verilerek Yazılıkaya’ya doğru yola çıkılacak. Yazılıkaya’yı gezildikten sonra otobüsler ile Ankara’ya doğru dönüş yoluna çıkılacak. Saat 19.00 civarında Ankara’ya varılacak. Saat 21.00’de Ankara tren garına gitmek üzere buluşana dek serbest zaman var. Saat 22.30’da Ankara Tren Garı’ndan hareket edilerek sabah 7.30 civarında İstanbul’da olunacak.

Fiyata dahil olan hizmetlerin tren bileti, 1 gecelik çift kişilik odada konaklama ve kahvaltı, rehberlik, seyahat sigortası olduğu bildiriliyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/mimarlik-vakfi-kultur-gezileri-hitit-uygarligi_81356.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • bu geziye katılmak için ortalama ne kadarlık para ayırmalıyız acaba?ayrıca hala kontenjan var mı?bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler şimdiden.. YANITLA
  • Biraz geç haberimiz oldu. Bundan sonra özellikle hafta sonu gezilerinde buluşmak üzere. İstekler:İznik, Efes, Kapadokya, Toroslar ve Kozan, Hatay, Mardin- Harran,Van vs............. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!