Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Mine Sanat Galerisi'nden "Neredeyiz?"

Mine Sanat Galerisi, Anadolu yakasının yanı sıra Avrupa yakasındaki yeni mekanının açılışını "Neredeyiz" başlıklı sergi ile yapıyor. Sergiye katılacak olan on sanatçının isimleri şöyle: Sergide Tomur Atagök, Mehmet Güleryüz, Mustafa Ata, Halil Akdeniz, Zekai Ormancı, Yusuf Taktak, Bedri Baykam, Turan Aksoy, Hakan Onur ve Selim Altan.

yapi.com.tr

Sergiler

Mine Sanat Galerisi'nden "Neredeyiz?"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 6 Ocak 2008
BİTİŞ TARİHİ: 28 Şubat 2009
YER: Nişantaşı Mine Sanat Galeresi, Teşvikiye Poyracık Sok., Yasemin Apt., No: 1 Dai. 5 Nişantaşı, İstanbul
DÜZENLEYEN: Nişantaşı Mine Sanat Galeresi
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 232 38 13 E: minegulener@gmail.com
+ Ajandama Ekle

Mine Sanat Galerisi, Anadolu yakasının yanı sıra Avrupa yakasındaki yeni mekanının açılışını "Neredeyiz" başlıklı sergi ile yapıyor. Sergiye katılacak olan on sanatçının isimleri şöyle: Sergide Tomur Atagök, Mehmet Güleryüz, Mustafa Ata, Halil Akdeniz, Zekai Ormancı, Yusuf Taktak, Bedri Baykam, Turan Aksoy, Hakan Onur ve Selim Altan. 

Zekai Ormancı
1949 yılında Aydın'da doğdu.1968 yılında yetenek sınavıyla girdiği İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü'nden 1973 yılında Zeki Faik İzer ve Özdemir Altan’ın öğrencisi olarak mezun oldu. 1980 yılında Avusturya Hükümeti'nın bursu ile gittiği Uluslararası Salzburg Yaz Akademisi'nde Albert Bitran ile çalıştı. Yurda dönüşte şimdiki adı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi olan, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü'ne “öğretim görevlisi” olarak atandı. Aynı yıl Halı resim (Tapisserie) Atölyesi'ni kurdu. Doçent’lik ünvanını1986'da alan sanatçı, 1995'de profesör oldu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ndeki görevine devam ederken; ardında yüzlerce eser bırakarak 23 Nisan 2008 Çarşamba günü İstanbul’da öldü.

Mehmet Güleryüz
1938'de İstanbul'da doğdu. Ortaöğrenimini Saint-Joseph Lisesi'nde yaptı. 1958'de girdiği İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü'nü 1966'da birincilikle bitirdi. 1958 Yılında tiyatro oyunculuğu öğrenimi görmeye başladı. 1970 - 1975 Yılları arasında devlet bursu ile gittiği Paris'te Yüksek Resim ve Litografi ihtisası yaptı. 1975 - 1980 Yıllarında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü'nde ders verdi. Günümüzde çalışmalarını İstanbul’da bulunan atölyesinde sürdürüyor.

Yusuf Taktak
1951 yılında Bolvadin’de doğdu. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü’ne girdi. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü, Prof. Adnan Çoker Atölyesi’nden mezun oldu. 1974 yılında Avusturya Salzburg Yaz Akademisi Prof. Mario Deliugiu Atölyesi’nde eğitim aldı.1997-98 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak görev aldı. 2005 yılında ise, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi’nde çalışmaya başladı.

Bedri Baykam
1957 yılında Ankara'da doğdu. İki yaşında resim yapmaya başladı. Altı yaşında Ankara, Bern ve Cenevre'de ilk eserlerini sergiledi. İstanbul Fransız Lisesi'ne devam eden Bedri Baykam 1975 yılında Paris'e taşındı. Sorbonne Üniversitesi'nde işletme ve ekonomi tahsili yapan Baykam, bu fakülteden master aldı. Çalışmalarını İstanbul’da sürdüren sanatçının, çeşitli müze ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunuyor.

Mustafa Ata
1945 yılında Trabzon’da doğdu. 1971 yılında İDGSA Resim Bölümü Adnan Çoker atölyesini bitiren sanatçı 1971-1991 yılları arasında değişik Avrupa ülkeleri sanat merkezlerinde araştırmalarda bulundu. İlk kişisel sergisini 1971 yılında açan sanatçı 30 yıldır yurtiçi-yurtdışında çok sayıda karma sergilere ve uluslararası bienallere katıldı. Ankara, İzmir, İstanbul resim heykel müzelerinde, yurtiçi-yurtdışı özel ve resmi kolleksiyonlarda yapıtları bulunmaktadır. Mimar Sinan Üniversitesin’de öğretim üyeliği yapmış olan sanatçı, günümüzde Yeditepe Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapıyor.

Turan Aksoy
1964 Aşutka'da doğdu. 1986 Gazi Üniversitesi Resim-İş eğitimi bölümünü bitirdi, 1987 Hacettepe Üniversitesi GSF Resim bölümüne araştırma görevlisi olarak atandı. 1996 doktora, University of Central England, 1999 doçentlik ünvanı aldı,2002 yılından beri Yeditepe Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. 2005 yılında profesörlük kadrosuna atandı.

Halil Akdeniz
1944 yılında Antalya’da doğdu. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü ve Berlin Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde –HdK, Berlin (bugünkü Berlin Güzel Sanatlar Üniversitesi) lisans ve uzmanlık öğrenimi gördü. İzmir Ege Üniversitesi ve İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde master, sanatta yeterlilik ve doktora dereceleri aldı. 1986’da yardımcı doçent, 1987’de doçent, 1994’te profesör oldu. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü (bugünkü Gazi Üniversitesi), Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı. Halen İstanbul Işık Üniversitesi Güzel Sanatlat Fakültesi’nde görevini sürdürüyor.

Tomur Atagök
1939'da İstanbul'da doğdu. 1960 yılında Robert College mezunu olan  sanatçı 1962-1965 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri'nde mesleki çalışmalarını sürdürmüş, 1980-1984 arasında ise Mimar Sinan Üniversitesi-Resim Heykel Müzesi-Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Çoğukez yurtdışında Türkiye'yi temsil eden ve halen Öğretim Üyeliği görevini yürüten sanatçı yurt içinde ve dışında 31 kişisel sergi açmış ve 8 ödülü bulunuyor.

Hakan Onur 
1986 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Lisans bölümünü bitirdi. 1989 Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Yüksek Lisans bölümünden mezun oldu.1998 yılında  Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde Sanatta Yeterlilik yapan sanatçı, halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışıyor.

Selim Altan
1959 yılında İstanbul'da doğdu. 1978'de İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi  Yüksek Resim Bölümü'ne girdi. Neşet Günal ve Adnan Çoker atölyelerinde
eğitim gören Altan 1985 yılında Şeref Akdik sanat ödülünü aldı. Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü'nden 1986 yılında mezun olan Selim Altan çalışmalarını İstanbul'da sürdürüyor. 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/mine-sanat-galerisinden-neredeyiz_65247.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!