Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Bakılan Görülen Kadar
BÖLÜM SPONSORU

Mitko Dinev'in Heykelleri Galeri Selvin'de

Galeri Selvin, Sofya Ulusal Sanat Akademisinde profesör olarak görev yapan Mitko Dinev’in eserlerine ev sahipliği yapıyor. Bronz, çelik, ahşap, taş ve fiber kullanarak hem figürlü hem de soyut heykeller yapan sanatçı, insan beynine renkli plastikler ilave ederek bilinçaltı durumun ve psikolojik dengeleri yorumlamaktadır.

yapi.com.tr

Sergiler

Mitko Dinev'in Heykelleri Galeri Selvin'de
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 10 Haziran 2010
BİTİŞ TARİHİ: 30 Haziran 2010
YER: Galeri Selvin, Arnavutköy, Beşiktaş İstanbul
DÜZENLEYEN: Galeri Selvin
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 263 74 81
+ Ajandama Ekle

aleri Selvin, Sofya Ulusal Sanat Akademisinde profesör olarak görev yapan Mitko Dinev’in eserlerine ev sahipliği yapıyor. Bronz, çelik, ahşap, taş ve fiber kullanarak hem figürlü hem de soyut heykeller yapan sanatçı, insan beynine renkli plastikler ilave ederek bilinçaltı durumun ve psikolojik dengeleri yorumlamaktadır.

Anvers, Barcelona, Ravenna Chaco (Arjantin) bianellerine katılan Dinev, İsviçre, ABD ve Bulgaristan’da kişisel sergiler açtı. 2002 ve 2003 yılında Pekin ve Fuzkou (Çin) de uluslararası sergi ve sempozyumlara davet edildi, Japonya Oroniko (Polonya), Heverswerde (Almanya) Dible Ben (Fransa), Quebec (Kanada), Höjer (Danimarka), Sornia (Kanada), Nilwanke (ABD), Franhken (AB), Alajenla (Kosteriko), Lulea (İsveç) sempozyum ve festivallerinde yer aldı.

Dinev’in Burga Bulgaristan Uluslararası Heykel sempozyumu büyük ödülü, Ravenna İtalya’da Altın Madalya Ödülü, Anıtsal Heykelde Ulusal Ödül, Milwaukee ABD’de Uluslararası Kar yarışmasında üçüncülük, Chaco, Arjantin’de 1. Uluslararası Heykel Bianelinde “Juan Alberto Garcia” ve “ Reinaldo Martinez” Ödülleri, aynı zamanda Pekin 2002 Uluslararası sergi ve sempozyumda en iyi heykel sertifikası aldı.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/mitko-dinevin-heykelleri-galeri-selvinde_79877.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!