Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Ankara Projeleri Sergisi
BÖLÜM SPONSORU

Nelli Sanat Evi'nde Gerçekçi İzah Yansımaları

"Gerçekçi İzah Yansımaları"

yapi.com.tr

Sergiler
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 4 Mayıs 2006
BİTİŞ TARİHİ: 27 Mayıs 2006
YER: Nelli Sanat Evi, Atiye Sokak, Teşvikiye - İstanbul
DÜZENLEYEN: Nelli Sanat Evi
DİĞER BİLGİLER: T / F: 0212 227 7375 E: nelliarthouse@superonline.com Sergi, Pazar ve Pazartesi günleri hariç 12:00 - 18:00 saatleri arasında görülebilir.
+ Ajandama Ekle

b>04 - 27 Mayıs tarihleri arasında Nelli Sanat Evi'nde, küratörlüğünü Özkan Eroğlu'nun üstlendiği "Gerçekçi İzah Yansımaları" isimli bir sergi gerçekleştiriliyor.

Sergide sekiz isim yer alıyor: Abdurrahman Öztoprak, Saim Bugay, Hale Eryaman, Bahri Genç, Kayhan Erkan, Koray Gelişen, Yeşim Şahin Öç, Çağatay Odabaş.

Özkan Eroğlu, serginin temel amacını şöyle özetliyor:

"Bugün dünyada sanatla ilgili basılı, çizili vb. neyi ele alırsanız alın, olayda 'sanatçı' denen kişi ön plandadır. Oysa ön plana getirilmesi gereken, ortaya konulan neyse o olmalıdır. Kimileri buna 'yaratı' der, kimileri 'yapıt', kimileri ise bunları gelişine bir çalışma olarak görür. Nasıl değerlendirilirse değerlendirilsin, önemli olan uygulayıcısından koparılma, salt nesneye indirgeyerek bir yargıya ulaşabilme çabası olmalıdır. Çünkü en yalın ve tarafsız olması gereken gerçek 'eleştiri', ancak en samimi şekilde böyle bir zeminde doğabilir. Bu nedenle düzenlemesini üstlendiğim 'Gerçekçi İzah Yansımaları' isimli sergide, söz konusu öneriyi tartışma ve gözleme açmak, en önemlisi izleyiciyle paylaşmak istiyorum".

"Bir Müze - New York MoMA'ın Sanat Yapıtı Alım Stratejisi (1980-2003)"
Sergi kapsamında gerçekleştirilecek olan ve Özkan Eroğlu'nun konuşmacı olarak katılacağı "Bir Müze - New York MoMA'ın Sanat Yapıtı Alım Stratejisi (1980-2003)" isimli konferans ise, 13 Mayıs Cumartesi günü 16.00 - 17.30 arasında gerçekleştirilecek. Özkan Eroğlu, konferanstan sonra 17.30 - 18.30 saatleri arasında yeni çıkan dört kitabı "Derin Hislenme Kavramına Giriş", "El Greco'ya İlişmek", "Sanatın İpuçları" ve "Saim Bugay'la İki Görüşme"yi imzalayacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/nelli-sanat-evinde-gercekci-izah-yansimalari_44098.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!