Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

New York' da "Son Yemek"

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümü, öğrencilerine sanat yönetimi ve prodüksiyon süreci üzerine incelemelerde bulunma olanağ

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Diğer

New York' da "Son Yemek"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 16 Şubat 2004 15:23
BİTİŞ TARİHİ: 16 Şubat 2004 15:23
+ Ajandama Ekle

stanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümü, öğrencilerine sanat yönetimi ve prodüksiyon süreci üzerine incelemelerde bulunma olanağı sağlamak amacıyla, oyuncu ve yönetmen Zişan Uğurlu tarafından kurulan Uluslararası Sınır Tanımayan Oyuncular - New York Uluslararası Tiyatrosu (International Theater of New York - Actors Without Borders) ile işbirliği yapıyor. Bu çerçevede yürütülen değişim programı bünyesinde, her yıl bir öğrenci ItoNY'nin hazırladığı bir oyunda reji-prodüksiyon asistanı olarak staj yapacak.


New York'da yaşayan Türk tiyatrocusu ve öğretim üyesi Zişan Uğurlu'nun kurduğu ACTORS WITHOUT BORDERS / International Theatre of New York (ItoNY) işbirliğiyle, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü'nin düzenlediği programın ilk halkası geçtiğimiz Ocak ayı içinde gerçekleşti. 2. sınıf öğrencisi Evrim Altuğ üç hafta New York'da kalarak "Son Yemek" ( The Last Supper) adlı oyunun reji ve prodüksiyon aşamalarında çalıştı. Altuğ, yapacağı bir sunumla, New York deneyimleri diğer bölüm öğrencileri ve akademisyenlerle de paylaşacak.


Oyun, 'Uluslararası New York Tiyatrosu / Sınır Tanımayan Oyuncular Birliği' tarafından 22 Ocak ve 2 Şubat tarihleri arasında La Ma Ma Tiyatrosu'nda sahnelendi. İsveçli çağdaş yazar Lars Noren'in kaleminden, yönetmen Zişan Uğurlu tarafından sahneye konulan oyunda, Dan Illian, Reina Von Waldenberg, Olle Agelli ve Tulla Holmqvist rol alıyor. Annelerini yitiren Alan ve John adlı iki kardeşin, uzun yıllardan sonra buluşmasını ve yeniden bir araya gelişleri anlatılıyor.


Bilgi İçin-Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümü: 0212 216 22 22 / Dahili No: 6154

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/new-york-da-son-yemek_9023.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!