Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"No Entry"

Beyoğlu C.A.M Galeri, "No Entry" başlıklı sergisinde Polonya asıllı Amerikalı sanatçı Joanna M. Wezyk'in resimleri ve Canan Çelik'in heykellerine ev sahipliği yapıyor. Sergide, kadınların yatak odalarıyla girdikleri yoğun ilişkinin onlara verdiği güç ve aynı zamanda bu ilişkinin özgürlüklerini nasıl kısıtladığı vurgulanıyor.

yapi.com.tr

Sergiler

"No Entry"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 21 Ekim 2010
BİTİŞ TARİHİ: 14 Kasım 2010
YER: C.A.M. Galeri, Beyoğlu - İstanbul
DÜZENLEYEN: C.A.M. Galeri
DİĞER BİLGİLER: A: Şehbender sok .No 4 Kat 1 Asmalımescit/Tünel, Beyoğlu - İstanbul T: (212) 245 79 75
+ Ajandama Ekle

B> Beyoğlu C.A.M Galeri, “No Entry” başlıklı sergisinde Polonya asıllı Amerikalı sanatçı Joanna M. Wezyk’in resimleri ve Canan Çelik’in heykellerine ev sahipliği yapıyor. Sergide, kadınların yatak odalarıyla girdikleri yoğun ilişkinin onlara verdiği güç ve aynı zamanda bu ilişkinin özgürlüklerini nasıl kısıtladığı vurgulanıyor.

Joanna M. Wezyk’in resimlerindeki boş odalar, tüm bu gezileri sırasında gördüğü şato, saray, harem ve benzeri yapılardaki boş yatak odaları olarak karşımıza çıkıyor. Nostaljik duygularla yaklaşınca içlerindeki yaşamın karmaşıklığı ve kırılganlığı duyumsanıyor. Sanatçı da aşkların yaşandığı, hayallerin kurulduğu bu mekanları içtenlikle öne çıkarmaya çalışıyor. Wezyk, odaların çelişkili fikirlerde ve tarihsel olaylardaki rolünü, ölümü, hapsi, işkenceyi ve erotizmi resimleri aracılığı ile ortaya koyuyor.

Canan Çelik ise dünün dünyasında kalmış bir zarafeti, sahiciliği, çıplak tenin suyla buluşmasının getirdiği terapi benzeri etkiyi, arınma duygusunu heykelleri aracılığı ile kendi mahremlerinde izleyiciye sunarken bir yandan da güncel sanatı ele geçiren şiddet, irkiltme arzusu, duygusuzlaşma çabasına tepkisini gösteriyor.

“No Entry” sergisi, 21 Ekim – 14 Kasım 2010 tarihleri arasında Beyoğlu C.A.M Galeri’de izlenebilir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/no-entry_82553.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!