Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

“NostosPassword Sanat Şöleni”

Fransız Sokağı Kültür Merkezi'nde 26 - 31 Ekim 2010 tarihleri arasında uluslararası bir sanat şöleni düzenleniyor. Türk ve Yunanlı sanatçıların katılımıyla gerçekleşecek olan "NostosPassword Sanat Şöleni" kapsamında 6 gün boyunca resim, heykel, seramik ve fotoğraf sergileri düzenlenecek. Bunların yanı sıra, dans, tiyatro, konser, enstalasyon

yapi.com.tr

Buluşmalar

“NostosPassword Sanat Şöleni”
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 26 Ekim 2010 19:30
BİTİŞ TARİHİ: 31 Ekim 2010
YER: Fransız Sokağı Kültür Merkezi, Galatasaray, Beyoğlu - İstanbul
DÜZENLEYEN: Fransız Kültür Merkezi; Polyctor Turlar Vathy, Vodafone, Okialos/Ithaca Publication, Sumocat Hostel, TV MUNDI ve Jewellery Garbis sponsorluğunda.
DİĞER BİLGİLER: A: Fransız Sokağı Girişi No.12/3 Galatasaray , Beyoğlu - İstanbul T: (212) 251 52 40
+ Ajandama Ekle

B> Fransız Sokağı Kültür Merkezi’nde 26 – 31 Ekim 2010 tarihleri arasında uluslararası bir sanat şöleni düzenleniyor. Türk ve Yunanlı sanatçıların katılımıyla gerçekleşecek olan “NostosPassword Sanat Şöleni”, 26 Ekim Salı günü saat 19:30’da Brezilyalı ünlü dansçı Eder Cardoso’nun “Nostos Suitcase” adlı özel gösterisi ile başlayacak.

Küratörlüğünü Dimitris Vogdanis-Danis’in üstlendiği “NostosPassword Sanat Şöleni” kapsamında 6 gün boyunca saat 11:00 den 22:00’ye resim, heykel, seramik ve fotoğraf sergileri düzenlenecek. Bunların yanı sıra, dans, tiyatro, konser, enstalasyon gibi birbirinden farklı sanat gösterileri, sanat severlerin beğenisine ücretsiz olarak sunulacak.

Şölen kapsamında 28 Ekim Perşembe günü saat 19:30’da Maria Kougianou’nun“Card Castle” sahne gösterisi ve 30 Ekim Cumartesi günü saat 19:30’da Can Kandara’nın “Kayıp Hatıralar” adlı çağdaş dans performansı gerçekleştirilecek.


Etkinliğin başlığı hakkında şu açıklamaya yer veriliyor:

“Antik Yunancada eve dönüş anlamına gelen “Nostos” ait olduğumuz yere, anılarımıza, köklerimize başlangıcımıza dönüşü simgeler. Bu aynı zamanda şimdiye, modern dünyaya ve ilerlemek için şifrelere (password) ihtiyaç duyduğumuz günlere yapılan bir yolculuktur. Nostospassword, bilinçli olarak gerçekleşen bütünlüğe dönüş şeklindeki eve dönüşü tanımlamak üzere bir araya gelmiş olan bir kavramdır. Fransız Sokağı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan altı günlük bu etkinlik, tamamıyla bu yolculuğa adanmıştır.”

Vogdanis-Danis ise etkinliğe yönelik görüşlerini şöyle sıralıyor:

“Bu serginin alışılagelmiş bir açılışı olmayacak. Çünkü Nostospassword Sanat Şöleni’nde, sanat severler hergün farklı birer mistik deneyim yaşayabilecekler… “nostalgia” kelimesi ile ifade ettiğimiz, zihnimizin geçmişe yolculuğa çıkmasına ve kendi geçmişimize dair anılarımızın canlanmasına izin vermekten ibaret olan bu duyguyu tecrübe etmek için, katılımcılarımızın kendi “nostos”larından, kendi hislerinden, kendi yolculuklarından, yola çıkarak oluşturacakları bu etkinlikte amacım salt fikirleri vurgulayarak sıradanlıktan kaçınmak.”

Katılan Sanatçılar

Ahmet Gülkokan – Fotoğraf / Ahmet Saymanlıer - Dijital Dizayn / Ayten Ceran - Ressam / Bosmat Niron – Heykeltraş / Belgin Alagöz - Ressam / Can Kandara - Dansçı / Caterina Drossopoulou - Ressam / Cihan Akın - Ressam / Eder Cardoso - Dansçı / Efekan Çelik - Seramik / Emine Alışık – Ressam / Erhan Karagöz – Ressam / Esin Mumcu - Ressam / Fanourıs Moraıtıs - Digital Sanat / Georgıa Grıgorıadou - Enstelasyon / Güneş Şahin - Ressam / Gülgün Tüzün - Ressam / Handan Günaydın - Ressam / Harris Louvros - Fotoğraf / Kamer Batıoğlu - Ressam / Maria Kougianou - Artist / Matina Saranti - Kolaj / Mureccel Küçükaksoy – Ressam / Nazan Pamuk - Ressam / Nilhan Sesalan – Heykeltraş / Omiros Kostopoulos - Video Sanatı / Poyraz Topalzade - Ressam / Selim Sürgit - Ressam / Serap Gümüşoğlu – Heykeltraş / Serap Ural Gürbüz - Ressam / Sinan Bese - Moda Tasarım / Stratos Vogiatzis - Fotoğraf / Tarık Tüsün – Heykeltıraş

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/nostospassword-sanat-soleni_83257.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!