Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Ofis Mobilyacıları CNR Expo'da Buluşuyor

Ofis mobilyaları sektörünün tasarımcısından üreticisine kadar bütün bileşenlerini aynı çatı altında buluşturacak “Officexpo Ofis Mobilyaları Fuarı”, 29 Ocak - 02 Şubat tarihleri arasında CNR EXPO İstanbul’da düzenlenecek.

yapi.com.tr

Fuarlar

Ofis Mobilyacıları CNR Expo'da Buluşuyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 29 Ocak 2013
BİTİŞ TARİHİ: 2 Şubat 2013
YER: İstanbul Fuar Merkezi / Cnrexpo
ŞEHİR: İstanbul
+ Ajandama Ekle

Ofis mobilyaları sektörünün tasarımcısından üreticisine kadar bütün bileşenlerini aynı çatı altında buluşturacak “Officexpo Ofis Mobilyaları Fuarı”, 29 Ocak - 02 Şubat tarihleri arasında CNR EXPO İstanbul’da düzenlenecek. Üniversite sanayi iş birliğinde proje çalışmalarının yanı sıra sektör yeniliklerinin de görücüye çıkarılacağı fuarda, ofis mobilyacıları yeni ihracat pazarlarının da kapılarını aralayacak. Officexpo'da ODTÜ(Orta Doğu Teknik Üniversitesi) öğrencilerinin öncü firmalar için hazırladığı projelerin prototipleri sergilenecek.

Dünya pazarlarına açılma konusunda kısa zamanda büyük gelişmeler kaydeden Türk ofis mobilya sektörü, gerek yapı sektörünün gelişmesi gerekse mobilya kullanım alanının artması ile hem tüketim hem de üretimde önemli bir hacme ulaştı. Türk ofis mobilyaları endüstrisi 9 milyar dolarlık genel mobilya sektörünün yaklaşık yüzde 30’unu oluşturuyor. 2011 yılında 1.6 milyar dolar ihracat gerçekleştiren Türk mobilya endüstrisinde ofis mobilyaları sektörünün ihracatı ise 381 milyon dolar olarak görünüyor.

Ofis mobilyaları sektörü, Avrupa ülkeleri ağırlıklı olmak üzere Almanya, İtalya, Fransa, Danimarka, Belçika, İsveç, Yunanistan ve İsrail gibi ülkelere ihracat yapıyor.

Dünyadaki gelişmelere paralel olarak yeni pazar arayışını sürdüren sektör, Officexpo Fuarı’nda sektörün global oyuncuları ile bir araya geliyor. CNR Holding kuruluşlarından CNR Ekspo Fuarcılık ve Ofis Mobilyaları Sanayici ve İş adamları Derneği (OMSİAD) iş birliğinde 29 Ocak-02 Şubat 2013 tarihleri arasında düzenlenecek fuar, kendini sektörün hedeflerine maksimum oranda yanıt verecek.

Lider markalar en son koleksiyonlarını sergileyecek

Modern tasarımların sergileneceği Officexpo Fuarı, 20 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek. Fuara, Ersa, Goldsit, Madeş, Rapido, Panelkon, Özlem Çelik gibi sektörün öncüleri başta olmak üzere 100’e yakın firmanın katılması bekleniyor. Türk ofis mobilyası sektörünün gücünün gösterileceği fuarı, Rusya, İran, Irak, Kazakistan, Suudi Arabistan, Almanya, Hollanda, Fransa, Belçika, Lübnan gibi ülkelerden çok sayıda profesyonelin ziyaret etmesi bekleniyor.

Üniversite sanayi iş birliğinde proje çalışmalarının yanısıra sektör yeniliklerinin de görücüye çıkarılacağı fuarın hedef kitlesini okullar, hastaneler, kamu kuruluşları, devlet malzeme ofisleri, oteller, bankalar, belediyeler, havalanı işletme ve yatırımcıları, zincir cafeler, internet cafeler, ticaret ve sanayi odaları, holdingler ve askeri kuruluşlar oluşturuyor.

Bu yıl ‘Tasarımdan Üretime’ başlığı altında toplanan fuar etkinlikleri kapsamında genç endüstriyel tasarımcıları firmalarla buluşturan ‘Safari Masası’ yine kurulacak.

Firmalar ve tasarımcılar arasında iş birliği imkanları yaratan ‘Tasarım Meydanı’ nın konusu ise ‘Ürün Geliştirme ve Tasarım Yönetimi’ olacak. Yerli ve yabancı firma temsilcileri, akademisyenler ve tasarımcılar tarafından tartışılacak konu, tasarımcı seçiminden üretim detaylarının çözümüne kadar her aşamasıyla ele alınacak.

Officexpo - Ofis Mobilyaları Fuarı’nda modüler ofis mobilyaları, yönetici çalışma grupları, toplantı grupları, ofis koltukları, sandalyeler ve arşivleme sistemleri sergilenecek. Firmalar anahtar teslimi proje ve mobilya donanımı hizmetlerini de fuarda tanıtacaklar.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/ofis-mobilyacilari-cnr-expoda-bulusuyor-_103816.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!